Dcera mrtvého Zemanova boxera odhalila příčinu otcovy bolestivé smrti

Ukončení policejního vyšetřování násilného incidentu ve volebním štábu Miloše Zemana v pražském Top hotelu se nedočkal jeho hlavní aktér, podnikatel, novinář a bývalý boxer Karel Slezák. Ten zemřel podle jeho rodiny a přátel v důsledku mediální štvanice. Nyní jeho dcera prozradila, co se mu skutečně stalo.

Karel Slezák, který zaútočil na novináře pěstí a uštědřil mu tři direkty za snahu dokumentovat alkoholický kolaps Milana Rokytky, zemřel ani ne dva týdny po incidentu.

Spekulace o jeho slabém srdci nejprve odmítla jeho dcera Barbara. „Můj tatínek měl srdce jako zvon, velice zdravé,“ napsala žena Blesku

To je ovšem v rozporu s dřívějším vyjádřením Slezákova přítele Rostislava Osičky. „Měl špatné srdce, stalo se mu to na tom prezidentově štábu a asi to nevydržel,“ uvedl boxer, který ovšem po dvou dnech svůj názor změnil. „Karel Slezák měl zdravé srdce, ale jeho vysoký tlak mu ublížil při tom velkém mediálním rozrušení.“

Také dcera zesnulého své tvrzení o srdci jako zvon nakonec uvedla na pravou míru, když prozradila skutečný důvod smrti svého otce.

„Prosíme tímto veřejnost i tisk, aby respektovaly naše soukromí a daly nám potřebný čas vyrovnat se s naší tragickou ztrátou člověka, za jehož čestností a poctivostí budeme vždy stát. Karel nás opustil v úterý 7. února, následkem disekce aorty, v důsledku náporu posledních dnů, které pro něj nebyly zrovna příznivé,“ napsala vyjádření pro TN.cz.

Odborná literatura uvádí: Při disekci aorty je porušena celistvost vnitřní vrstvy srdečnice a vzniká trhlina. Tou protéká krev, která pomalu odděluje střední a vnitřní vrstvu cévní stěny. Pokud zevní stěna nového kanálu praská, krev se řine do okolí a vzniká masivní vnitřní krvácení. Tato kritická situace často končí smrtí.

Bohužel se jedná o smrt bolestivou a muže kolem 60. až 70. roku života postihuje často. Příznaky jsou popisovány jako prudká trhavá nenadálá bolest na hrudi nebo mezi lopatkami, šířící se od krku k břichu a bedrům. Následuje dušnost a paralýza těla se projevuje třeba jako u mrtvice. Postižené jedince často provází ztráta vědomí.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:29 sobota 9. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  42
 • Tvl
  26
 • Trapas
  25
 • Haha
  19
 • Super
  17
 • Sladký
  10
Komentáře