Sobota 6. června 2020, svátek má Norbert
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Šmucler vyčíslil cenu lidského života a... Onanujete nad mrtvolami, distancujeme se od vás!

  Roman Šmucler je během krize vidět tak jako už dlouho ne. Ne všechny jeho výroky jsou ale šťastné. | foto: Autor: Twitter/Roman Šmucler

  Roman Šmucler je sice uznávaná kapacita ve svém oboru, ale teď pořádně přešlápl. Během debaty na sociálních sítích se pustil na hodně tenký led a nakonec došlo i na „výpočet ceny lidského života“. Tím Šmucler popudil mnoho lidí, kteří mu za to nadávají. Distancoval se od něj také bývalý ministr financí Miroslav Kalousek, podle něhož se lidský život penězi neměří.

  Roman Šmucler o sobě dává během krize pořádně vědět a aktivní je také na sociálních sítích, kde asi nejvíce bojuje o ekonomické zájmy stomatologů. A že se z uznávaného lékaře pomalu stává ekonom, dokazují jeho nedávná prohlášení, kde se možná překvapivě mnohem víc vyjadřuje k ekonomice než k čistě lékařským tématům.

  „Musíme zachovat chladnou hlavu, nechápu, proč obětujeme tak velkou část ekonomiky, lidé přece musí vědět, co se s jejich byznysem bude dít,“ řekl nedávno Šmucler. Ten zároveň upozorňuje, že ve zdravotním pojištění bude letos chybět 60 miliard. 

  „Rezervy konec. Jdeme do minusu. Říkáme tomu optimistická varianta. Může být hůř. Je už jasné, že není na co čekat a je třeba bezpečně, ale pracovat,“ napsal na svůj Twitter, kde mezitím lidi rozčílil jiným svým příspěvkem.

  „Jeden život je kalkulován na 1,2 milionu. Spočtěte ponížení peněz do zdravotních pojišťoven, zmenšete to využitím rezerv a je to. Zítra to počítám celý den,“ napsal v reakci na jeden z příspěvků Šmucler.

  06.dubna 2020 v 15:19, příspěvek archivován: 08.dubna 2020 v 12:06

  @voitaotevrel Jeden život je kalkulován na 1,2M. Spočtěte ponížení peněz do ZP, zmenšete to využitím rezerv a je to. Zítra to počítám celý den.

  Vyčíslovat cenu lidského života už přišlo za hranou většině lidí, kteří se na Twitteru k této debatě vyjadřovali. Ozval se také Miroslav Kalousek.

  „Před všemi svými přáteli a lidmi, kterých si vážím, se chci distancovat od podobných výroků Romana Šmuclera. Je to excelentní odborník v oblasti ambulantních ordinací, proto jsme ho do KŠ delegovali. Jeho kalkulace lidského života na peníze je ale v přímém rozporu s hodnotami TOP 09,“ vyjádřil se bývalý ministr financí.

  Kritiků Romana Šmuclera začalo rychle přibývat.

  07.dubna 2020 v 19:09, příspěvek archivován: 08.dubna 2020 v 12:13

  @smucler @voitaotevrel Buď máte problémy s počítáním rizik i financí, nebo jste zcela odtržen od reality, nebo si téměř nevážíte lidského života. Bohužel mi i na základě Vašich ostatních tweetů připadá, že všechny možnosti jsou správně.

  07.dubna 2020 v 18:34, příspěvek archivován: 08.dubna 2020 v 12:13

  @smucler @voitaotevrel Tohle neni úplně nejšťastněji naformulovaný tweet.

  06.dubna 2020 v 18:49, příspěvek archivován: 08.dubna 2020 v 12:15

  @smucler @voitaotevrel Dobrý den, pane doktore, rád bych si u vás objednal 1000 otroků za 1,2 mio. Kč/kus. Nasadím je prodávat do Lidlu a investice se mi vrátí už tak za 3 roky. Platím předem. Těch 1,2 milionu ZA ROK je částka závislá jenom na tom, kolik platíme na zdravotním pojištění.

  07.dubna 2020 v 21:11, příspěvek archivován: 08.dubna 2020 v 12:15

  @smucler @voitaotevrel Měl byste se nechat vyšetřit. Asi nejen mě se zdá, že poslední dobou nad představou hromad mrtvol z Koronaviru doslova onanujete. Neskutečný.

  Šmucler se sice pustil do rychlé kalkulace, ale jeho hrátky s čísly příliš smysl nedávají a pro příště, pokud se rozhodne pro tak eticky citlivou debatu, bude dobré, když si dá s formulací větší práci.

  Roman Šmucler navíc nemluví jen za sebe a za zubaře, ale do jisté míry i za TOP 09, která ho do krizového štábu nominovala, přičemž jeho hlavním úkolem má být řešení boje s koronavirem. 

  Fotogalerie

  Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

  Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

  Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

  Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

  Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

  Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 6. června 2020, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz