jít naiDNES.cz

Tragédie na Kanárských ostrovech: Budova se zřítila jako domeček z karet

V populární turistické destinaci na Kanárských ostrovech došlo k tragické nehodě. Čtyřpatrová budova se zničehonic zřítila k zemi a pohřbila zhruba 20 lidí. | foto: reprofoto dailymail.co.uk

K tragédii došlo dnes dopoledne na největším z Kanárských ostrovů Tenerife. V oblíbeném letovisku Los Cristianos se zničehonic zřítila čtyřpatrová budova. V troskách zahynuli dva lidé, tři osoby se podařilo zraněné vyprostit. Dalších patnáct je stále nezvěstných.

Fotogalerie

Největší ze souostroví Kanárských ostrovů Tenerife je oblíbenou dovolenkovou destinací i mezi českými turisty.

V jednom z letovisek na ostrově dnes došlo k tragédii, při které zahynuly nejméně dvě osoby.

Chvíli po půl desáté ráno se v centru města Los Cristianos na jihu ostrova zničehonic zřítila čtyřpatrová obytná budova.

Svědci se shodují na tom, že na místě byl nejprve cítit plyn a následně se ozvala exploze, po které se budova sesunula jako domeček z karet.

Na místě, které bylo zahalené oblakem prachu ze sutin, okamžitě zasahovaly desítky záchranářů a hasičů. Z obav před únikem plynu došlo k evakuaci několika okolních budov. V troskách nalezli smrt prozatím dva lidé.


Tři ze zavalených osob se záchranářům podařilo zraněné vyprostit. Místní lidé s hrůzou popisují, jak se z trosek domu stále ozývá křik zavalených lidí. Záchranné složky zatím evidují 15 nezvěstných osob, u kterých lze předpokládat, že jsou pohřbené pod sutinami. Policisté nasadili speciální vyhledávací psi k jejich vyhledání.

Obytná budova s malým obchůdkem v přízemí nesloužila k turistickému ubytování a obětmi tragédie se tak stali s největší pravděpodobností místní lidé.

Zasahující policisté vyvrátili spekulace, že by se jednalo o jakýkoliv útok. Turistická sezóna, která na Tenerife právě začíná, by tak neměla být ohrožena.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:36 pátek 12. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  13
 • Cože
  10
 • Trapas
  10
 • Sladký
  9
 • Super
  8
 • Haha
  5
Komentáře