Me Too útočí i na sport. Hostesky jsou sexistické, kde všude je budou rušit?

Kampaň Me Too v poslední době nabírá nevídaných rozměrů a místy hraničí s naprosto zbytečnou hysterií. Důkazem toho budiž trend, který se začíná rozmáhat ve světě sportu. K formuli 1, kde od března zatrhnou spoře oděné krásky zdobící přenosy ze závodů po desítky let, se pomalu se začínají přidávat i další sporty. Které?

Na začátku února přišel pro fanoušky formule 1 pořádný šok. Prsaté modelky, které byly během závodů ozdobou všech monopostů po desítky let, z oblíbeného motoristického sportu nadobro zmizí. Tradice prý podle šéfů F1 musí ustoupit společenským hodnotám.

„Zaměstnávání dívek patřilo po desetiletí k našim zvykům, ale domníváme se, že ty už neodpovídají našim hodnotám. Jednoznačně dnes patří k rozporu se současnými společenskými normami,“ prohlásil výkonný ředitel obchodních operací Sean Bratches.

A jak se zdá, formule 1 není jediným sportem, který šílenství okolo kampaně Me Too a neustále diskutovaného tématu sexuálního násilí podlehl. Jako další s podivným krokem přišel pořadatel mistrovství světa v šipkách – organizace Professional Darts Corporation. Ačkoliv i v tomto sportu jsou vnadné krásky tradicí, na jedné z nejprestižnějších událostí se s nimi fanoušci musí rozloučit. Podle pořadatelské organizace jsou totiž projevem sexismu.

Reálně také hrozí, že o podobné rozptýlení bude ochuzen i jeden z nejpopulárnějších sportů planety – hokej. Je zvykem, že během přestávek vyrážejí svůdné dívky na led uklidit prostor brankoviště a zároveň baví fanoušky na tribunách. Jenže v některých případech začínají kluby na hrací plochu raději posílat hráče mládežnických kategorií. Přestanou snad dámy zkrášlovat i tento oblíbený sport?

Další sporty se zatím ke zcela nepochopitelnému kroku neunáhlily a třeba americký Super Bowl přinesl oživení v podobě roztleskávaček, které akrobatickými výkony udivovaly publikum, podobně jako na většině dalších sportovních akcích ve Spojených státech. Stejně tak si jen těžko dovedeme představit například bojové sporty bez obdařených krásek v bikinách, které už od nepaměti v ringu uvádějí nastávající kolo. 

Hrozí snad zásah kampaně Me Too i do těchto sportů, nebo se společenské hysterii dokážou ubránit? To se musíme nechat překvapit.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:22 7. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  8
 • Trapas
  6
 • Tvl
  6
 • Super
  5
 • Cože
  3
 • Sladký
  3
Komentáře