jít naiDNES.cz

Kalousek se obul do Pospíšila kvůli uprchlíkům: Dovolil si totiž souhlasit s Babišem!

Co se uprchlíků týče, nejsou Miroslav Kalousek a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil zajedno. | foto: Profimedia.cz

Miroslav Kalousek nevynechá jediný důvod rýpnout si do Andreje Babiše. Dokonce ani v momentě, kdy musí zacílit do vlastních řad. Jeho hněvu se tentokrát nevyhnul šéf TOP 09 Jiří Pospíšil. Dovolil si totiž souhlasit s Babišovým odmítavým stanoviskem, které se týkalo ilegálních migrantů z Itálie.

„Jiří Pospíšil pochválil Andreje Babiše za postoj k žádosti italské vlády. Respektuji svého předsedu, nemohu ale s tímto názorem souhlasit. Ochota prověřit na našem území dvacet žadatelů by nás neohrozila a zajistila by nám respekt spojenců. Takhle jsme sobci. Trapné a mimo program TOP 09,“ napsal na svém twitterovém účtu předseda poslaneckého klubu zmíněné strany. 

Miroslav Kalousek se v předvolební kampani pokusil vsadit na humor. Smát se ale...

Miroslav Kalousek se v předvolební kampani pokusil vsadit na humor. Smát se ale může Andrej Babiš, protože útok na něj pomocí starého virálního vtipu se Kalouskovi vůbec nepovedl.

„Osobně si myslím, že ve chvíli, kdy Česká republika a v zásadě celá politická reprezentace odmítá povinné kvóty, přerozdělování uprchlíků proti jejich vůli po Evropě a já na to mám podobný názor, tak bylo rozumné nabídnout italské straně nějakou jinou formu pomoci, než je přijetí uprchlíků, kteří do České republiky sami nemíří a nepožádali v České republice o azyl,“ uvedl Pospíšil pro Český rozhlas. A přesně to byl povel pro „čertíka z krabičky“ Kalouska, na něhož Andrej Babiš funguje jako rudý hadr na býka. 

Není žádným tajemstvím, že se ani Pospíšil a Kalousek nemají příliš v lásce. Téma uprchlíků je navíc velmi vděčné, už několik let hýbe veřejným děním, takže se přímo nabízí. Zvláště když ho každý z nich uchopil za opačný konec. Bývalý předseda TOP 09, který má o vedení strany jiné představy než její aktuální šéf, je totiž převážně „vítací typ“.

„Odmítnout pomoc alespoň několika takovým lidem je totální popření křesťanské kultury,“ hřímal začátkem července Kalousek. Tak trochu zapomněl na to, že se slovem božím ohání v nejateističtější zemi na světě, nehledě na fakt, že on sám také není úplným vzorem morálky a ctnosti.

Ještě jedna věc je důležitá – kde se vzalo to Kalouskovo tibetství a vítačství? Miroslav Kalousek je ekonom a pragmatik. Nikdy se příliš neangažoval v otázkách lidských práv a svobod a podobně, zato v posledních letech ho to zaměstnává poměrně výrazně. Asi aby nahradil Martina Bursíka, který nikomu nechybí.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:04 16. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  18
 • Trapas
  16
 • Super
  10
 • Tvl
  8
 • Cože
  5
 • Sladký
  5
Komentáře