Kalousek si kopl do Drahoše: „S tím běžte do pr…,“ dostalo se mu odpovědi

26. března 2018
Kdo se těšil, že po posledních parlamentních volbách již o nezničitelném inventáři Miroslavu Kalouskovi již neuslyší, velmi se mýlil. Ani nahrazení v čele strany Jiřím Pospíšilem výrazného rétora domácích protibetských demonstrací a protihradních gest neumlčelo. Bývalý první muž TOP 09 si tentokrát vzal na mušku neúspěšného prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše.

Jiří Drahoš, oslněn zázrakem vysokého volebního zisku z prohraného prezidentského duelu, došel pod vlivem svých poradců k závěru, že založí nové politické uskupení. Tedy vlastně apolitické, jedná se totiž o spolek Společně pro Česko.

„Jde o spolek otevřený všem, kteří se chtějí podílet na rozvoji a obraně demokracie v ČR a kteří chtějí pracovat na vizi, již tento stát nutně potřebuje. Ukažme lidem, že žijeme v úspěšné a sebevědomé zemi, kde není důvod mít strach z vlastní budoucnosti,“ uvedl Jiří Drahoš na Facebooku.

A to zřejmě nedá spát Miroslavu Kalouskovi, který se rozhodl na Květnou neděli před spaním podělit s příznivci o svůj názor. A nic nevadí, že si před volbami Drahoš chválil, jak dobře se mu s Kalouskem spolupracovalo.

„Dobrou noc. Teď jsem slyšel, že zítra bude pondělí. Plně se s tímto názorem ztotožním hned poté, co se o tom poradím se svým analytickým týmem. #Apolitický spolek Společně pro Česko.“

25.března 2018 v 22:41, příspěvek archivován: 26.března 2018 v 11:49

Dobrou noc. Teď jsem slyšel, že zítra bude pondělí. Plně se s tímto názorem ztotožním hned poté, co se o tom poradím se svým analytickým týmem.#Apolitický spolek Společně pro Česko.

Miroslavu Kalouskovi se ale dostalo četné kritiky i od jeho vlastních voličů. A to proto, že prý se naváží do demokratických snah, které by se neměly nijak podrývat, ale naopak podporovat.

Na Kalouskovu hlavu se snesla především kritika.

Nejhlasitější muž TOP 09 na to ale má ještě jiný názor, když na jednoho ze svých oponentů zareagoval: „Po sjednocení demokratické opozice volám poměrně dlouho. Můžete mi však říct, vůči čemu a komu je v opozici marketinková apolitičnost, která se politických stran demonstrativně štítí?“

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:48 úterý 24. července 2018. Anketa je uzavřena.

  • 36
  • 18
  • 16
  • 10
  • 8
  • 6
Komentáře