jít naiDNES.cz

Dane, pomoz jim! Fanoušci Sparty prosí Křetínského, aby zajistil Šuralovu rodinu

V pondělí ráno fotbalový svět zasáhla tragická zpráva o úmrtí českého reprezentanta Josefa Šurala (†28). Smutní zejména fanoušci fotbalové Sparty, kde tento brněnský odchovanec ještě nedávno působil a vykonával dokonce funkci kapitána. Někteří příznivci nejslavnějšího českého mančaftu teď na sociálních sítích ve velkém prosí klubového bosse a miliardáře Daniela Křetínského, aby ukrojil ze svého bohatství a pomohl zabezpečit vdovu Denisu a její dvě dcery. Jako příklad fanoušci dávají případ, který se nedávno stal v Itálii.

Fanoušci Sparty během pondělka zasypali pietní místo pro tragicky zesnulého fotbalistu Josefa Šurala svíčkami, fotkami či květinami. 

Na sociálních sítích se každou chvíli objevují dojemné vzkazy a kondolence rodině. Někteří příznivci dokonce vyjádřili přání, aby se klubový boss Daniel Křetínský postaral o pozůstalé po sparťanském kapitánovi.

„Sparto, věříme, že se zachováte k pozůstalým třeba tak jako to udělali ve Fiorentině. Klobouk před tím, jak se k nim zachovali v Itálii,“ píše na Facebooku Sparty jeden z fanoušků a stovky dalších s ním souhlasí. 

„Křetínský by si měl spolu s Rosickým sednout a zamyslet se nad tím,“ dodává další příznivec rudých barev.

Sparťanští fanoušci odkazují na loňské náhlé úmrtí kapitána italské Fiorentiny Davida Astoriho, který zemřel kvůli abnormálně zvýšené tepové frekvenci neboli tachykardii. Hráčovo srdce laicky řečeno začalo bít tak rychle, až se najednou zastavilo. Původně se mělo za to, že fotbalista zemřel ve spánku na zástavu srdce.

Jeho smrti se tedy dalo zabránit, pokud by s ním někdo byl na pokoji a poskytl mu pomoc či zavolal lékaře.

Davide Astori zemřel loni v březnu.

Davide Astori zemřel loni v březnu.

Davide Astori měl s manželkou Francescou dvouletou dceru Vittorii. Fotbalový klub Fiorentina se jim rozhodl pomoci překonat nejtěžší období v životě a darovat jim částku ve výši pět milionů eur.

Rozdíl je ale v tom, že Astori byl v době úmrtí stále hráčem Fiorentiny a nejvyšší představitelé klubu tak cítili jakousi povinnost pomoci pozůstalým. To Šural byl od začátku roku hráčem tureckého Alanyasporu.

„Šuralova rodina je nyní i naší rodinou. Postaráme se o ni jako o naši vlastní. Josefa jsme milovali,“ řekl po tragédii turecký ministr zahraničních věcí Mevlüt Cavusoglu, který tak naznačil, že se pozůstalí dočkají finanční pomoci.

Jestli se k pomoci vdově Denise a jejím dvěma dcerám připojí i Sparta a majitel Daniel Křetínský, těžko odhadovat. Fanoušky by to ale jistě potěšilo.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat