Ve svých dvaasedmdesáti letech Josef Klíma ani trochu nepolevuje. Píše scénáře i knihy, ačkoliv ty na českém trhu příliš nevynášejí.
„Já měl jedinou knihu opravdu ziskovou, a to byl rozhovor se Šlachtou. Člověk to píše spíš proto, že mu ten námět leží někde v počítači, tak aby to tam po mně nezůstalo a jednou to moje děti nesmazaly, vyhodily disk a bylo by po všem. Takže je to napůl charita,“ přiznal.
Pak už se legendární investigativní žurnalista rozpovídal o tom, co je mu nejbližší, tedy alespoň po pracovní stránce. A to jsou slavní zločinci.
Zeptali jsme se ho třeba i na možný návrat Radovana Krejčíře, také nás ale zajímal Klímův vztah s Jiřím Kajínkem. Když nejznámější český vězeň seděl za mřížemi, sblížili se. Jenže po Kajínkově propuštění se rozhádali, to když Josef Klíma naznačil, že po několika různých zjištěních Kajínkovi řekl, že o jeho nevinně pochybuje.
„Vyvinulo se to. On mě kontaktoval, protože chtěl pomoct s něčím ve svém případu. Sešli jsme se a normálně spolu mluvili,“ prozradil Klíma s tím, že se ale nedá říct, že by někdy s Jiřím Kajínkem byl dobrým přítelem.
V neposlední řadě jsme se ho zeptali, jak se vyvíjí situace s žalobami, které měli manželé Nečasovi podat na Primu v souvislosti se seriálem Sedm schodů k moci, který byl tak trochu inspirován právě jejich případem.
„O žalobách se nemluví, nevím. Takže je asi stáhli. Každopádně já pak dělal ještě dokument k desátému výročí té skutečné události, a dokonce jsem se domluvil s paní Nečasovou a ona v tom dokumentu normálně vystoupila. Odpovídala, vyjadřovala se k různým věcem, které v té kauze tenkrát zazněly,“ popsal Josef Klíma.
Za jakých kontroverzních okolností se seznámil s hercem Janem Čenským, který mu knihu pokřtil? Jaký zážitek má s výhrůžkami od lumpů, jejichž nezákonné aktivity pomohl v minulosti rozkrýt? A co říká na potenciální návrat uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře, o kterém se poslední dobou často mluví?
To se dozvíte v rozhovoru v úvodu článku!