Fritzl už to vzdal! Trpí demencí, ani nevychází z cely, říká spoluvězeň

19. března 2019
Jeho život už prakticky skončil. Tak alespoň mluví o bestiálním trýzniteli Josefu Fritzlovi spoluvězni z ostře střeženého zařízení Stein. Fritzl, který po čtyřiadvacet let ve sklepě věznil vlastní dceru, přibližně třitisícekrát ji znásilnil a zplodil s ní celkem sedm dětí, je prý vystaven neustálé šikaně, navíc se u něj projevuje stařecká demence. V současné době už prakticky nevychází z cely a příliš nejí. Zdá se tedy, že jeho dny jsou pomalu sečteny.

Za čtyřiadvacetileté věznění, zotročování a znásilňování vlastní dcery, z něhož vzešlo celkem sedm dětí a jedno po porodu zemřelo, vyfasoval jeden z nejhorších tyranů historie Josef Fritzl doživotí. Nyní se zdá, že se jeho trest brzy naplní.

Rakouský server oe24.at přinesl svědectví jeho spoluvězně, podle kterého „zrůda z Amstettenu“ už na svůj život rezignovala. Deset let ve vězení se zvýšenou ostrahou Stein se na Fritzlovi výrazně podepsalo, aby také ne, když je dodnes vystaven neustálé šikaně a psychickému nátlaku.

Protože svou dceru znásilňoval od jejích jedenácti let, za mříže si přinesl cejch pedofila. A každý dobře ví, co podobné jedince čeká. Už v minulosti se mluvilo o tom, že měli spoluvězni Fritzlovi vykopat všechny zuby, ředitel vězení ale tuto informaci nikdy nepotvrdil.

Fritzl v dolnorakouském Amstettenu 24 let věznil a znásilňoval svoji dceru.

Čtyřiaosmdesátiletý muž podle očitého svědka už téměř nevychází ze svojí cely, nejí a s nikým nekomunikuje. Když si chce přece jen vyjít ven, doprovázet ho musí i na vězeňský dvůr čtyřčlenný doprovod. Kromě toho se u Fritzla projevuje stařecká demence.

Je tak dost možné, že doživotní trest Josefa Fritzla už brzy dojde ke svému konci. Pokud by se ale dožil roku 2024, může si zažádat o podmínečné propuštění. Je otázkou, jak schůdné by k něčemu takovému rakouské úřady byly.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:53 středa 17. července 2019. Anketa je uzavřena.

  • 18
  • 11
  • 9
  • 8
  • 7
  • 7
Komentáře