Doják dne: Překvapený Joe Biden se při přebírání vyznamenání neubránil slzám

Prezidenti, kteří odchází z funkce, se obvykle snaží dohnat, co se dá. Nejinak tomu je také u Baracka Obamy, který se na poslední chvíli rozhodl ocenit vyznamenáním viceprezidenta USA, Joe Bidena.

Barack Obama ocenil amerického viceprezidenta Joe Bidena Medailí svobody s vyznamenáním, což je nejvyšší státní vyznamenání, které může obdržet civilista. Celý akt se odehrál jako překvapení v Bílém domě.

Ještě předtím, než došlo k samotnému předávání vyznamenání, označil Obama Bidena za „nejlepšího viceprezidenta, jakého Amerika kdy měla“, a také za „lva americké historie“.

Joe Biden

„Za tvou víru v Američany, za tvou lásku k naší zemi, a za tvoje celoživotní službu, která přetrvá skrze generace. Poprosil bych armádního pomocníka, aby se k nám připojil na pódiu. Na konci svého funkčního období bych tě rád ocenil naším nejvyšším státním vyznamenáním, jaké může civilista dostat, prezidentskou Medailí svobody,“ řekl Obama.

Joe Biden se tak stal historicky čtvrtou osobou, která tuto cenu obdržela. Kromě něj byli oceněni papež Jan Pavel II., americký prezident Ronald Reagan nebo bývalý státní tajemník Colin Powell.

Dojatý viceprezident, který až do poslední chvíle věřil, že celá slavnost je pořádána jako rozlučka pro něj, Baracka Obamu a vedoucí pracovníky Bílého domu, se nedokázal ubránit slzám, jak ostatně dokazuje i video.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:16 sobota 13. května 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  17
 • Super
  11
 • Haha
  8
 • Sladký
  8
 • Tvl
  8
 • Cože
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat