Špatná statika, legionella, myši, krádeže i kokain: Vítejte v kancelářích EU!

Pozor na to, co si v Bruselu dáte do šuplíku. Místo skartovačky tu mají myši, říká europoslanec Jiří T. Payne. | foto: Koláž Expres.cz

Výkladní skříň celé Evropy, kanceláře vonící novotou, kde je radost úřadovat. Jenže prostory v Bruselu, kde europoslanci pracují, mají do tohoto ideálu hodně daleko. Spisy ohlodané od myší, z kohoutků neteče teplá voda kvůli obavám z nákazy legionellou a ze zamčených kanceláří se „ztrácejí“ notebooky a jiné cennosti.

Na neutěšenou situaci mimo jiné i v jednom z pořadů ČT24 upozornil europoslanec Svobodných Jiří T. Payne. „Právě jsme zjistili, že se nám do kanceláře v Bruselu dostaly myši a okousaly nám spisy v šuplíku. Návnady na myši, které mimochodem EU zakázala, jsou po celé kanceláři, ale myši zřejmě respektují zákaz a místo návnady žerou evropské dokumenty,“ prozradil na svém facebookovém profilu.

Expanzivní hlodavci jsou ale, zdá se, jen špička ledovce. Budova, v níž se kanceláře nacházejí, má prý narušenou statiku a padá. Její oprava má stát asi půl miliardy eur, pokud se ovšem neprodraží. Představitelé EU se ale obávají, že kdyby se tato informace zveřejnila, mohlo by to uškodit eurofilům při volbách.

Ti, kdo si v souvislosti s myšími vetřelci chtějí často mýt ruce, mají smůlu. „Neteče tu teplá voda a už prý nikdy nepoteče, v trubkách je bakterie legionella a nepodařilo se ji vydezinfikovat. Po mnoha letech úsilí to vedení parlamentu vzdalo,“ upozornil Payne s tím, že se rozhodně nejedná o poslední nešvar. Velký pozor si zaměstnanci musejí dávat i na své osobní věci, zejména na ty cennější, budova je totiž plná nenechavců.

„Neuvěřitelně se tu krade, mizí počítače ze zamčených kanceláří. Před časem se navíc zjistilo, že jsou obě budovy zamořené kokainem. Znalci místních poměrů tvrdí, že ti, co tu jsou už delší dobu, by to jinak nevydrželi,“ poodhalil ilegální doping europoslanec.

„Po dnešní zkušenosti s myší jsem si zase upřesnil představu, jak Evropská unie funguje: Nedokáže se ubránit ani myším, ani bakteriím, ani zlodějům, ani přistěhovalcům,“ uzavírá svoje hlášení z Bruselu s nadsázkou Jiří T. Payne.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:39 středa 9. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  30
 • Cože
  11
 • Super
  10
 • Tvl
  10
 • Trapas
  9
 • Sladký
  8
Komentáře