Z Ománu opálený Paroubek u soudu zbledl: Přišel o dítě!

Manželé Paroubkovi u rozvodového soudu | foto: koláž Expres.cz

U Obvodního soudu pro Prahu 5 proběhl soud o určení opatrovnictví dítěte a výši výživného nezletilé Margarity, dcery Petry a Jiřího Paroubkových. Po více než pěti hodinách, výpovědích sociálních pracovnic a dalších expertů vyřkla soudkyně Irena Bartoníčková verdikt. Dítě svěřila do péče matce a otci vyměřila alimenty ve výši deset tisíc korun měsíčně. Ten se ale s takovým rozsudkem jen tak nesmíří a hodlá se proti němu odvolat.

„Z průběhu mám tak jako vždycky špatný pocit,“ potvrdil nám expremiér v přestávce soudního líčení, jako by již tušil, že ho čeká polknutí pořádně hořké pilulky. Přitom se jen před pár dny s přítelkyní vrátil z luxusní dovolené v arabském Ománu. Po vyslechnutí rozsudku by se dalo skoro říct, že do sněda opálený Jiří Paroubek ztratil barvu. Jeho představy o výsledku líčení byly zcela jistě jiné.

Nejenže byla dcera svěřena Petře Paroubkové, která slova soudkyně vyslechla s nepotlačovanou úlevou a radostí, ale každého patnáctého v měsíci jí přistane na účtě deset tisíc korun. Z těch se zčásti pokryje školné Margarity na mezinárodní škole v pražských Střešovicích. O náklady rozvodového soudu se manželé musí podělit.

Podle přizvaného znalce by pro nezletilou v současné době nebyla Paroubkem navrhovaná střídavá péče vhodná, protože je tady jednoznačný preferenční vztah Margarity k matce.

„Rozhodujícím hlediskem pro rozhodování soudu je nejlepší zájem dítěte, který je dán stabilitou výchovného prostředí, které zajišťuje matka,“ zaznělo v odůvodnění soudkyně.

Šťastná Petra Paroubková po vynesení rozsudku.

Šťastná Petra Paroubková po vynesení rozsudku.

Překvapivě nízká částka výživného je prý důsledkem toho, že Jiří Paroubek pobírá starobní důchod, jeho majetkové poměry se změnily, a pokud si k penzi přivydělává, jde o jeho dobrou vůli.

Oba rodiče byli shledáni způsobilými se o dítě starat s tím, že Margarita má podle odborníka k otci dobrý vztah. Do budoucna proto není střídavá péče vyloučena. O frekvenci styku dítěte s otcem rozhodne další stání, a to po nabytí právní moci tohoto verdiktu.

V průběhu vyslechnutí rozsudku bylo evidentní štěstí ve tváři Petry Paroubkové. Naopak v pouštním slunci osmahlé tváři bývalého předsedy vlády bylo možné číst zklamání a jen těžko potlačoval emoce, které se v něm odehrávaly.

„Vyhodnotíme si to, a pak uděláme závěr,“ řekl jen stroze po opuštění jednacího sálu. Proti rozsudku se hodlá odvolat.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:52 16. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  33
 • Haha
  12
 • Trapas
  11
 • Sladký
  9
 • Tvl
  7
 • Cože
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat