jít naiDNES.cz

Paroubková vyhrála: Dceru dostala do výhradní péče, Paroubek bude vysvětlovat příjmy

Petra Paroubková má důvod k radosti. Soud zamítl Paroubkovo odvolání proti svěření dcery Margarity do její péče. | foto: Tilen Vajt, Pavel Dvořák

U Městského soudu v Praze dnes pokračovala rozvodová sága manželů Paroubkových. Na pořadu dne bylo odvolání bývalého premiéra proti svěření dcery Margarity do výhradní péče Petry. K soudu ale Jiří Paroubek nedorazil a na dálku se dozvěděl jen špatné zprávy – s odvoláním neuspěl. A to není vše. Paroubek se brzy zapotí, protože bude muset prokazovat skutečné příjmy a majetkové poměry.

Mezi manželi Paroubkovými tak začíná čím dál více přituhovat. V minulých dnech přišla Petra Paroubková s tvrzením, že měl bývalý premiér Jiří Paroubek přijímat miliony jednoznačně nelegálního původu. On se však zatvrzele brání, prý jde o lživou kampaň před volbami.

Všichni proto očekávali, že bude u dnešního soudního řízení, kde jejich rozvodová bitva pokračuje, atmosféra napjatá mnohem více než kdy předtím. Nestalo se tak. Do ulice Spálené totiž dorazila pouze Petra. Podle našich informací Paroubek požadoval změnu termínu z důvodu probíhající kampaně do senátních voleb, kde kandiduje za Ostravsko.

Ačkoliv Petra Paroubková přišla viditelně nervózní a nesvá, nakonec odcházela s úsměvem na rtech. Soudkyně totiž zamítla Paroubkovo odvolání proti svěření dcery Margarity do její výhradní péče. Odůvodnila to tak, že by Margaritě neprospěla náhlá změna a odloučení od matky a mohlo by ji to po psychické stránce poškodit.

Městský soud projednával i výživné a v tomto bodě vrátil případ zpět k obvodnímu soudu a uložil mu, aby důkladně zkoumal majetkové poměry Jiřího Paroubka. Soudkyně uvedla, že Paroubek nemůže argumentovat tím, že je pouhý důchodce a dítě má tudíž nárok na stejnou životní úroveň jako otec.

Obvodní soud pro Prahu 5 v první instanci vyměřil Paroubkovi výživné deset tisíc korun měsíčně. Petra požadovala inventuru jeho majetkových poměrů a do médií uvedla, že její muž měl nelegální příjmy. Kromě starobního důchodu a úspor za léta ve vysoké politice se Paroubek v minulosti chlubil tím, že umí vydělat na burze prodejem zlata a stříbra. Kromě byznysu si přivydělává jako ekonomický poradce a v Chuchli má velký dům se zahradou.

On sám se již dříve nechal slyšet, že po něm manželka požaduje 150 tisíc korun měsíčně, což ale Petra odmítá. „S ohledem na výdaje na školu a bydlení by chtěla dvacet tisíc měsíčně,“ řekl nám náš zdroj.

Soud nakonec ohledně výživného nerozhodl, ale vrátil případ obvodnímu soudu. U něj bude Paroubek muset dokazovat své příjmy a bude se řešit jeho životní úroveň, protože až dosud to zaznělo pouze v jeho výpovědi. A to určitě nebude příjemná věc.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:48 17. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  56
 • Super
  29
 • Haha
  17
 • Cože
  14
 • Tvl
  14
 • Sladký
  11
Komentáře

Mohlo by vás zajímat