jít naiDNES.cz

Že nepůjčuji dceru? Je to polibek smrti, ego a předvolební kampaň, říká Petra

Manželé Paroubkovi u dnešního soudu | foto: iDNES.cz

Dohodli se, že spory o dceru Margaritu nebudou řešit před soudem, ale mezi čtyřma očima. Že by se však Jiří Paroubek se stále ještě zákonnou manželkou Petrou usmířili, se ani trochu nezdá. Oba dva si po dnešním jednání navzájem neodpustili jízlivé komentáře a podle Paroubkové bývalý premiér neustále porušuje zákaz medializace dcery a chová se jako buldozer, který zničí vše, co mu přijde do cesty! „Nectí zákaz medializace, jde mu o předvolební kampaň.“

Soudní tahanice bývalého premiéra Jiřího Paroubka a jeho manželky Petry jako by snad nebraly konce. Tentokrát to však u soudu v Legerově ulici vypadalo, že oba konečně našli společnou řeč.

Dnešní jednání se totiž týkalo jejich osmileté dcery Margarity, která byla už v dubnu svěřena do péče matky. Oba proto zůstali diskrétní, přesný předmět soudního stání nechtěli komentovat a nevpustili k němu ani veřejnost. Nakonec se oba rozhodli, že vezmou své návrhy zpět a věc vyřeší mimosoudně.

Nakonec vyšlo najevo, že předmětem sporu je údajné nesplnění podmínek dohody o opatrovnictví dcery. Margaritu má ve výhradní péči Petra, musí ji ovšem svému manželovi půjčovat. A právě to během jednoho víkendu údajně nedodržela.

„Došli jsme ke kompromisu, že dostanu náhradní termín za zmařený víkend s dcerou. Je to pro dceru dobře,“ řekl Paroubek Blesku u soudu. Zároveň si ale neodpustil štiplavou poznámku, že za dnešní spor může Petra porušením jejich dohody.

A ještě ostřeji pak do svého manžela zajela i Petra Paroubková, podle níž zase Paroubek porušuje zákaz medializace.

„Jiří Paroubek má zákaz medializace dcery. To ostatně normální rodič dělá bez soudního zákazu. Neustále zákaz porušuje. Neustále lže, jako i tentokrát. Spoléhá se na to, že neřeknu, jak to doopravdy je. Protože já o ní mluvit nebudu. Nikdy. Alespoň jeden rodič musí chránit. O zákaz jsem po jeho mediálních šílenostech požádala já. JP je buldozer a vše, co není dle jeho představ, ničí. Jednou, a snad brzy, spousta věcí vyjde najevo. Jako v jeho případě mnohokrát. Začalo to zveřejněním dopisu. A bylo hůř,“ napsala na svůj facebookový profil.

Později pak přidala další ostrý status, podle něhož se Paroubek u soudu brání spiknutím. „Polibek smrti: JP dnes veřejně řekl, že psychologové v Praze jsou spiknutí a on věří jedině znaleckému ústavu v Olomouci. Závěry si z toho uděláte sami.“

Petru Paroubkovou po dnešním soudu kontaktoval i Expres. Jeho chování si vysvětluje tím, že se Paroubek snaží nahnat body před blížícími se senátními volbami, v nichž bude kandidovat v regionu Ostrava-Jih. „Já zákaz medializace ctím, alespoň jeden z rodičů by měl. O své dceři nemluvím. V jeho případě jde o vlastní ego, předvolební kampaň a mstu,“ řekla.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:30 25. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  27
 • Trapas
  24
 • Cože
  13
 • Tvl
  13
 • Super
  12
 • Sladký
  11
Komentáře