jít naiDNES.cz

Krach manželství Paroubka: Kolik Petra dostane a čeká Jiřího život v chatě?

 • Jiří Paroubek již několik dní plní stránky tisku kvůli rozchodu s manželkou
 • Ta od něj odešla i se sedmiletou dcerou Margaritou
 • Pokud přijde na řadu rozvod, expremiér z toho nevyjde dobře
 • Co všechno překladatelka Petra dostane a co jí zbyde?

V případě rozvodu manžele čeká tvrdá bitva o majetek. | foto: iDNES.cz

Soudě dle vývoje událostí posledních dní, nebude to se záchranou manželství Paroubkových úplně růžové. Již nyní začala bitva o dceru a podobný osud čeká pravděpodobně nejen majetek, ale i jejich dva basety.

Přestože expremiér Jiří Paroubek stále věří tomu, že se jeho manželka Petra i s dcerou Margaritou brzy zase vrátí domů a rodinná krize se zase přežene, nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo v dohledné době stát.

Rozvod je tak slovo, které se začíná skloňovat každým dnem, pro Jiřího by to tak bylo druhé nevydařené manželství. O to hůř, že by z něj odešel o poznání chudší než jeho žena. Jaký všechen majetek je ve hře?

Rodinný dům ve Velké Chuchli

Luxusní novostavbu se zahrádkou si Paroubkovi pořídili v roce 2011 za 8,5 miliónu. I když si svoje rodinné hnízdo mohli manželé pořídit jen díky prodeji dalších dvou nemovitostí, stavba je zatížená dvoumilionovou hypotékou. A právě tam by mohlo dojít ke komplikaci.

Dům Paroubkových ve Velké Chuchli

Dům Paroubkových ve Velké Chuchli

Řadový dům je totiž psán na Petru, ale to neznamená, že ona hypotéku sjednávala. Mohlo by se tedy stát, že Jiří bude dům nadále splácet, i když mu nikdy nebude patřit. S převodem hypotéky by totiž musela souhlasit nejen manželka, ale také banka.

Řecká vila na ostrově Ithaka

Oblíbená dovolenková destinace rodiny Paroubkových se nachází v hlavním městě ostrova - Vathy. Petra se mnohokrát veřejně vyznávala ze své lásky k Řecku a těší se, až ve své vile bude trávit důchod. Právě jí totiž patří i tento dům s výhledem na moře a velkým pozemkem v blízkosti centra města. Koupila ho taktéž v roce 2011, údajně z vlastních úspor za 5 milionů korun. K tématu vlastnictví obou domů se nám vyjádřil i sám Paroubek. „Řecko i dům ve Velké Chuchli vznikly za dobu trvání manželství,“ uvedl krátce s tím, že se k věci dál nechce mluvit.

Chata ve Vraném nad Vltavou

Chata v lese poblíž Prahy patří Jiřímu Paroubkovi, který stavbu zdědil po matce, má k ní úzký citový vztah a také tam probíhala tajná dostaveníčka s Petrou. Možná proto mu zůstala i po rozvodu s manželkou Zuzanou a zůstane mu i v případě rozvodu s Petrou.

Chata Jiřího Paroubka ve Vraném nad Vltavou.

Chata Jiřího Paroubka ve Vraném nad Vltavou.

Úspory a vlastní majetek

Úspory Petry Paroubkové nemusí být úplně zanedbatelné. V roce 2015 prodala v souvislostí s těžkým krvácením do mozku svůj většinový podíl ve vydavatelství Columbus, peníze inkasovala i za vydání knihy a pochopitelně za překladatelskou činnost. Její vlastní automobil a ani další osobní majetek nebude zanedbatelný.

Jiří Paroubek se po odchodu z vysoké politiky živí především ekonomickým poradenstvím a úspěšně se baví obchodem s akciemi. V minulosti inkasoval 4 miliony korun za své knihy. Proto se dá předpokládat, že hlady nezemře, i když většina majetku připadne ženě. Další významnou položkou Paroubkova osobního vlastnictví je automobil Renault Mégane, který splácí.

Zůstává otázkou, kolik si reálně nastřádal, ale nezanedbatelné příjmy v poslední době jen přeci měl.

V létě 2016 se například pochlubil investičními úspěchy v rozhovoru pro Reflex: „Tento měsíc jsem vydělal 200 tisíc a jsem zhruba na milionu korun. Teď nakupuju zlato a stříbro.“ V pořadu Rozstřel serveru iDNES.cz zase prozradil, jak vydělal na růstu akcií po zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 29. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  57
 • Haha
  38
 • Super
  17
 • Tvl
  14
 • Sladký
  13
 • Cože
  12
Komentáře

Mohlo by vás zajímat