Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Jiří Čunek debatoval s nejslavnější českou transsexuálkou. A bylo to ostré!

  Čunek diskutoval s nejznámější českou transsexuálkou. | foto: Reprofoto FTV Prima

  FTV Prima na svém Facebooku už nějakou dobu vysílá online pořad s názvem Názory bez cenzury. V posledním díle kromě moderátorky diskutovali senátor Jiří Čunek, který je znám coby zastánce tradiční rodiny, jeho oponentkou pak byla Tereza Španihelová, pravděpodobně nejznámější česká transsexuálka. A debata to byla více než zajímavá!

  Kromě Čunka a Španihelové u stolu zasedla také Taťána Makarenko, česká modelka s ukrajinským původem, která je ředitelkou národní soutěže krásy Miss Czech Republic.

  Makarenko zde byla z toho důvodu, že se diskutovalo zejména o nové španělské Miss Universe Angele Ponceové (26), která dříve bývala mužem a dnes je z ní první transgender modelka, jež bude bojovat o titul na světovém finále.

  Od začátku bylo vidět, že toto kontroverzní téma Čunkovi příliš nevoní. Ten v úvodu dokonce naznačil, že porotci mohli Angele Ponceové v konečném důsledku udělit korunku hlavně z toho důvodu, že dříve bývala mužem.

  „Podíval jsem se na tu osobu, jak vypadá, na toho muže, dneska je to tedy žena, a pokud opravdu hrálo roli to, že ona je transgender, a dali jí to, tak by mě to štvalo,“ řekl Čunek a posléze dodal srovnání s homosexuály: „Když je někdo homosexuál, tak má preferenci.“

  „Vyjadřuji jen obavu, aby to náhodou nebylo tak, že ho zvolili, protože je transsexuál. Jestli to tak bylo, nebo nebylo, tak to nevím,“ poupravil poté původní verzi Čunek.

  Čunek v pořadu Názory bez cenzury.

  To, že modelku Angelu Ponceovou Čunek osloval jako muže, se příliš nelíbilo Tereze Španihelové, známé české transsexuálce, která se ještě nedávno jmenovala Jakub, ale ve svém těle se necítila dobře, a tak se rozhodla pro velkou životní změnu.

  Španihelová s Ponceovou velmi soucítí, jelikož si prošla tím samým. Dokonce se v pořadu Názory bez cenzury přiznala, že kdyby byla mladší, tak by nějakou soutěž krásy také zkusila.

  To, že se transgender ženy účastní soutěží krásy mezi „rodilými“ ženami, se ale Čunkovi příliš nelíbí. On se nechal slyšet, že preferuje přírodní krásu. „Myslíte si, že tahle slečna má více plastik než ostatní,“ zeptala se ho Španihelová, která ale poté na tuto otázku nedokázala odpovědět. „Sama nevím,“ řekla.

  Některá Čunkova slova se Tereze příliš nelíbila.

  Čunek poté navrhl, ať soutěží přirozeně krásné ženy mezi sebou, a poté chirurgové, kteří budou soutěžit v tom, kdo „vyrobí“ nejkrásnější ženu. „Vždycky jsem pro přirozenost,“ zopakoval Čunek, který je svými radikálními názory přímo proslulý.

  Devětapadesátiletý politik ale poté uznal, že to, čím si transsexuálové musejí projít, není zrovna příjemné. „Dokážu pochopit, že člověk chce být i těmi vnějšími znaky tím, kým se cítí být psychicky. Rizikem je, že se to dá zneužívat.“

  Hrdé transsexuálce Španihelové se ale příliš nelíbilo, že Čunek o transsexuálech neustále mluvil jako o „těch lidech“ a ostatní označoval jako „normální lidi“.

  „Já si nic neumím představit pod pojmem normální lidé,“ vpálila Čunkovi Tereza, která ještě nedávno bývala Jakubem.

  „Normální rodina je muž, žena a jejich děti. Já bych rád nazýval věci pravými jmény. Ale myslím si, že si máme každého vážit,“ vysvětlil Čunek, který se v závěru pořadu ještě vyjádřil ke svému „oblíbenému“ tématu, jímž je festival gay hrdosti Prague Pride, který Čunek už dříve nazval pochodem smrti.

  „Podle mě je to naprosto nesprávný směr. Mladí si pak myslí, že tohle je normální a in, a to je špatně. In mají být přirozené věci, a ne ty, které jsou jiné,“ řekl Čunek.

  Čunek je zastáncem tradiční rodiny.

  Ani tato slova Terezu příliš nepotěšila. Transsexuálka ale neměla příliš času na odpověď, tak pouze lidem vzkázala: „Transsexualita ani homosexualita nejdou naučit, ty jsou vrozené!“

  Tereza Španihelová hájila všechny transsexuály.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 21:24 pátek 9. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   50
  • Super
   32
  • Haha
   29
  • Cože
   13
  • Sladký
   13
  • Tvl
   10