Šídlo píchl do Gotta a byl sprostý. Reakce Seznamu? Může si říkat, co chce!

Karel Gott dostal od známého novináře nehezký dárek. | foto: Profimedia.cz

Nejúspěšnější český zpěvák Karel Gott slavil o víkendu 80. narozeniny. Kromě mnoha gratulací se dočkal i jednoho velice nepříjemného „dárečku“. Do úst si ho vzal populární novinář Jindřich Šídlo. Politický komentátor serveru Seznam Zprávy na sociální síti uvedl, že Gottovy písně byly o „ho*ně“. Jeho reakce vyvolala směs názorů. Jak se k němu staví jeho zaměstnavatel?

Radiožurnál na svém Twitteru sdílel článek, který se věnoval Gottovým písním. „Jak ukazuje analýza jejich textů, většinou byly o lásce,“ píše se v článku.

Na tuto větu zareagoval elitní reportér serveru Seznam Zprávy Jindřich Šídlo, který se jinak věnuje spíše politice či sportu. „Já myslím, že byly především o hovně,“ napsal populární novinář.

Svým názorem Šídlo rozpoutal pěknou melu. Například europoslanec Jan Zahradil dal reportérovi za pravdu a uznal, že Gott nebyl zrovna jeho oblíbencem. O ho*ně byla podle Zahradila i jeho hudba!

„S tím je ovšem nutné souhlasit. Dodal bych, že i ta hudba. Jak já to coby puberťák nesnášel, a valilo se to tehdy odevšud, zejména v 70. letech,“ uvedl Zahradil.

Přidal se i Jan Zahradil.

Přidal se i Jan Zahradil.

Šídlovi se ozvali ale i ti, kteří s jeho výrokem nesouhlasí. Například brněnský bloger Petr Paulczyňski. Ten se Gotta rázně zastal a pustil se s Šídlem do „twitterové slovní války“.

„Kdyby mě zajímalo, co si myslíte o čemkoliv, dám vědět, ale spíš se to nestane,“ napsal reportér svému kritikovi. I přesto s ním ale nadále pokračoval v dohadování.

Jindřich Šídlo si za svým názorem stojí.

Jindřich Šídlo si za svým názorem stojí.

Mnoho dalších lidí se podivovalo nad tím, co Šídla vedlo k tomu, aby vulgárním způsobem zaútočil na nejúspěšnějšího českého zpěváka zrovna v den, kdy slaví své životní jubileum. 

To, že se mu Gottovy písně nelíbí, není nic nepochopitelného, ale nešlo to říct jinak a hlavně jindy?

„Ať si každý poslouchá, co chce, ale Gottovy texty – zvlášť ze 70. a 80. let – jsou sbírka úplných banalit. Berte to jako moje dětské trauma,“ napsal jedné z kritiček Šídlo.

14.července 2019 v 14:06, příspěvek archivován: 15.července 2019 v 13:13

@Berennika1 @Radiozurnal1 Ne, to jsem nenapsal, píšu o obsahu textů, které prošly analýzou. Ať si každý poslouchá, co chce, ale Gottovy texty - zvlášť ze 70. a 80. let - jsou sbírka úplných banalit. Berte to jako moje dětské trauma.

Textům svých písní se Karel Gott věnoval ve víkendovém speciálním rozhovoru pro Českou televizi. „Já jsem lyrický milovník, ne autor protestsongů,“ řekl fenomenální zpěvák.

Redakce Expres.cz reportéra Jindřicha Šídla kontaktovala. Zajímalo nás mimo jiné to, proč si něco takového o Gottových písních myslí. Novinář na naše dotazy zatím nereagoval. Odpověď jsme ale obdrželi od tiskové mluvčí Seznamu Anety Kapuciánové.

„V tomto případě se jedná o soukromý názor pana Šídla. Nevystupuje jménem Seznam.cz ani svým postem neprezentuje stanovisko firmy,“ sdělila nám Kapuciánová.

Zdá se, že Šídlo za svůj útok na Gotta přes prsty nedostane. Mezitím už ale na sociálních sítích vznikají různé ankety, kde diskutéři hlasují, jestli se jim líbí více tvorba Karla Gotta, nebo komentáře Jindřicha Šídla.

A hádejte, kdo v těchto anketách jednoznačným způsobem vede...

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat