jít naiDNES.cz

Byl to rasista, chtěl jen modrooké blondýny. Dívka popsala, jak Epsteinovi vodila oběti

Pouhý den před smrtí miliardáře Jeffreyho Epsteina se na veřejnost dostal obsáhlý spis, který detailně popisuje jeho systém získávání nezletilých dívek. Dívek, s nimiž pak sám souložil, znásilňoval je nebo prodával známým. Jednou z klíčových osob byla i sedmnáctiletá Virginia Robertsová. Tu si Epstein nejprve hýčkal jako svou sexuální služebnici, ale později ji začal využívat i k tomu, aby mu sháněla další mladistvé dívky. Bohatý rasista prý cílil na modrooké blondýnky.

Přes dva tisíce stran má spis, který popisuje, jak boháč Jeffrey Epstein vábil do svých služeb nezletilé dívky, aby si s nimi mohl užívat buď sám, anebo je nabízet přátelům s podobnou zálibou. 

Americké úřady jej zveřejnily den předtím, než ve vězení spáchal sebevraždu.

Jednou z klíčových osob jeho systému se zdá být Virginia Robertsová. Té bylo 17 let, když ji v roce 2000 vlastní otec vysadil před Epsteinovým domem. Tam zamířila na brigádu, měla za úkol namasírovat pána domu. Když ji za Epsteinem jeho spolupracovnice Ghislaine Maxwellová dovedla, ten už byl nahý.

Pak si prý začali všichni povídat a Robertsová dvojici popsala svůj životní příběh, včetně drogové minulosti či útěku z domova. 

„Darebačka! To se mi líbí, miluji darebné dívky,“ prohlásil podle pozdější dívčiny výpovědi Epstein. Než Virginia stačila zareagovat, Maxwellová už ji svlékala. Pak ji navedla k orálnímu sexu a následně i pohlavnímu styku se svým kamarádem.

Kdyby finančník Jeffrey Epstein u soudu promluvil, řada vlivných lidí nebude...

Kdyby finančník Jeffrey Epstein u soudu promluvil, řada vlivných lidí nebude mít klidné spaní.

O znásilnění nešlo, dívka se s miliardářem vyspala dobrovolně, dokonce se jí v luxusním sídle líbilo, Epstein ji po sexu vzal do vířivky. Před odchodem dostala dvě stodolarové bankovky a nabídku, aby zítra přišla znovu. 

Nakonec Virginia Robertsová dala výpověď v golfovém resortu, kde pobírala devět dolarů na hodinu, a šla pracovat k Epsteinovi. Za několik stovek dolarů denně byla oficiálně jeho masérkou, skutečnou náplní její práce ale bylo šéfa sexuálně uspokojovat. Podle soudního spisu vyžadoval sex třikrát denně.

Virginia byla ve službách sexuálního delikventa natolik spokojená, že se s ním a Maxwellovou přestěhovala do New Yorku. Žila v luxusu a vydělávala si spousty peněz. 

Pak ale nejspíš Epsteina omrzela, což pro ni paradoxně znamenalo větší výdělky. Začal jí přidávat za to, že mu do jeho sedmipatrového domu vodila další nezletilé dívky.

„Během několika měsíců jsem byla jeho pravá ruka. Pomáhala jsem Ghislaine vodit dívky, abych uspokojila šéfův neukojitelný apetit,“ popsala v pozdější výpovědi. 

Podle jejích slov byl Epstein rasista a požadoval, aby mu Virginia domů vodila jen modrooké blondýny. Dívky také nesměly mít tetování či piercing a nesměly být drogově závislé.

Jedna z obětí popsala, jak Epsteinovi dohazovala modrooké blondýny.

Některé z obětí Jeffreyho Epsteina

Zdaleka ne všechny mladistvé dívky měly s Epsteinem styk dobrovolně. Také Jennifer Araozová, kterou vyzpovídal deník The New York Times, se do boháčova domu dostala pod záminkou masérské brigády. Bylo jí pouhých patnáct let. Když to na ni začal Epstein zkoušet, sex odmítla, což jí ale nebylo platné.

„Když jsem řekla ne, začal být agresivní, pevně mě chytil a znásilnil,“ prozradila Araozová.

Trik s masážemi měl Jeffrey Epstein dobře otestovaný. Podle správce jeho domu Juana Alessiho jej praktikoval už v devadesátých letech. Muž prý za deset let, po které u Epsteina pracoval, takových dívek viděl mezi padesáti až stovkou. 

Jak se ale zdá ve světle množících se výpovědí, obětí bylo mnohem více.

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat