Větší prkno aby pohledal: Juncker parodoval Mayovou a pokusil se o tanec

Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker je pěkný čtverák. Poté, co nedávno trpěl bolestmi zad, na něž svedl i své velmi nejisté kroky a vrávorání, už je evidentně ve formě. Před projevem k Evropskému výboru regionů posluchačům v sále ukrátil čekání tanečkem, respektive pokusem o něj. Skrze svého mluvčího ale odmítl, že by šlo o žertík namířený proti britské premiérce Therese Mayové. Ta minulý týden na stranickou konferenci přitančila v rytmu písní legendární skupiny ABBA.

Už na první pohled je jasné, že z Jeana-Clauda Junckera hvězda bruselské StarDance nebude. Jeho taneční projev byl, pravda, příliš krátký na to ho hodnotit. I tak by měl šéf komise tančit pouze v sebeobraně. Bylo však vidět, že o co méně mu bylo dáno nadání, o to víc nadšení do toho dává.

„Opravdu Juncker při projevu k výboru regionů zesměšňuje tanec Mayové na píseň ABBA? Já říkám, že ano,“ hodnotil na Twitteru bruselský zpravodaj britského deníku The Daily Telegraph James Crisp.

„Klid, Jamesi. Jaký by to byl život bez písní nebo tance?“ mírnil vášně mluvčí Evropské komise Margaritis Schinas, který využil frázi ze skladby Thank You for the Music od ABBA.

Britská premiérka, která minulý týden před proslovem v Birminghamu přitančila na pódium za zvuku hitu Dancing Queen kapely ABBA, je na tom o poznání lépe než Juncker. Ladnější pohyby a hudební sluch naštěstí upřeny nebyly. Tehdy navíc šlo o sebeironickou reakci na posměšné komentáře, které se vyrojily během její srpnové cesty po Africe, v rámci níž se vícekrát pokusila zapojit do tance s tamní mládeží.

Zato Juncker to se sebeironií moc nepřehání, naopak se stále snaží působit jako způsobný a za všech okolností seriózní státník. Už několikrát jeho pověst dostala povážlivé trhliny. Zlí jazykové tvrdí, že je to hlavně proto, že i přes dlouhá léta praxe špatně odhaduje bezpečnou dávku alkoholických nápojů. Ty pochopitelně popíjí i v pracovní době, jen je jeho podřízeným jaksi žinantní před něj postavit alkohol tester...

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:36 6. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  12
 • Haha
  11
 • Super
  9
 • Sladký
  9
 • Tvl
  8
 • Cože
  6
Komentáře