jít naiDNES.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera | foto: MAFRA

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě, ale i na půdě Senátu, jehož je aktuálně místopředsedou. Po volebních úspěchu své strany ve volbách má ale našlápnuto k tomu zasednout v jeho čele. Nutno říct, že za současného stavu je takřka ideálním kandidátem. V jeho prospěch hovoří hned několik faktů.

1.Zkušenosti a selský rozum

Co se působení v Senátu týče, může už Jaroslav Kubera s klidným svědomím kouřit cigarety a dopřát si sklenku něčeho ostřejšího. V horní komoře Parlamentu ČR působí už osmnáct let, v komunální politice je pak úctyhodných osmadvacet let. 

„Vždycky jsem dělal pozitivní kampaň a obstál jsem i teď,“ řekl v rozhovoru pro iDNES.cz staronový senátor.

2.Brusič hran

Kdyby zasedl v čele Senátu, rozhodně se nechce pouštět do žádných bitev a vymezování se proti komukoli.

„Budu se snažit obrušovat hrany, a ne rozevírat nůžky. Umím komunikovat jak s Andrejem Babišem, tak s Milošem Zemanem, protože oba dobře znám,“ nechal se slyšet Kubera, který si je dobře vědom toho, že žabomyší války nikam nevedou a ve výsledku jen člověka odvádí od smysluplné práce. Ostatně pro ni byl do funkce zvolen. 

Pokud voliči skočí na předvolební sliby a tlachání, záhy přicházejí na to, že hlasovací lístky raději měli spálit a opéct si na nich buřty, protože jen naletěli populistickým žvástům.

3.Vtip a nadhled

Otevřeně se hlásí k bojkotu kampaně Me Too a dryáčnických projevů jejích stoupenkyň, a i když dokáže ocenit sličnou kolegyni, hrdě dodává, že jeho jedinou vyvolenou je jeho manželka. 

I když by se mohl opájet svými úspěchy, zůstává nohama na zemi a nazývá věci pravými jmény a nepodléhá populismu.

„Pokud jde o politiku České republiky, ta je úplně jasná – Evropská unie je jasná, NATO je jasné, vztah se Spojenými státy je jasný, tam není co řešit. Nám totiž nic jiného nezbývá, když to řeknu takhle tvrdě, žádnou jinou možnost nemáme. My nejsme Británie, je naivní, že bychom si tady mohli žít sami. Až přijde krize, budeme ještě rádi, že ty partnery máme,“ řekl pro iDNES.cz.

4.Vražedné tempo

„Nebýt koly a presa, jsem mrtvý. Jsem chodící důkaz, že kafe a cigarety obsahují všechny životně důležité látky,“ řekl před volbami Kubera v rozhovoru pro Týden. „Patnáct let nechodím na obědy a nespím, jen to nesmím přehánět,“ prozradil vychytávky, díky nimž stíhá víc než jeho kolegové.

Svou výkonností a elánem by mohl inspirovat, případě také zahanbit, některé své kolegy, kteří si Senát pletou s dobře placeným výměnkem.

5.Imagemaker

Nebudeme si nic nalhávat, Senát se mezi prostým lidem netěší velké oblibě. Řada voličů ho vnímá jako nepotřebný luxus, bez kterého se klidně obejdeme. Kubera by takové škarohlídy mohl přesvědčit o opaku, mohl by tak zlepšit obraz horní komory v očích veřejnosti.

Pomohl by také vyvrátit slova prezidenta Miloše Zemana, který Senát označil za „cenu útěchy“.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:30 12. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  146
 • Trapas
  32
 • Haha
  13
 • Sladký
  13
 • Tvl
  13
 • Cože
  10
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat