Jsem bestie! Děčínský primátor Hrouda šokuje bizarními SPZ. Proč to dělá?

Je mnoho lidí, co propadli kouzlu registračních značek na přání. Mezi ně se řadí děčínský primátor Jaroslav Hrouda (ANO), který si nechal označkovat nejenom svůj osobní sporťák, ale také služební vůz.

Zatímco červený sporťák Jaroslava Hroudy zdobí SPZ THE BEA5T (bestie), služební vůz si nechal děčínský primátor okořenit registrační značkou na přání PRIMATOR.

Fotografie Hroudových vozů se teď šíří sociálními sítěmi jako lavina. Sám děčínský primátor vysvětlil, že bizarní registrační značky si nechal udělat z toho důvodu, aby ho obyvatelé snadno rozpoznali a mohli ho oslovit.

Město Děčín se pro SPZ na přání rozhodlo už za minulého vedení města. Speciální registrační značky tam má například i městská policie. Služební vůz primátora Hroudy byl ale koupen až po posledních volbách a espézetku si tak vybral on sám.

„Tento vůz si asi třeba s pardubickým autem nespletete, je označen dalšími erby a znaky města Děčína. Takže je asi jasné, že to bude primátor Děčína,“ řekl Hrouda k bizarní registrační značce pro Blesk Zprávy.

Je to hrdý primátor!

Je to hrdý primátor!

Hrouda je toho názoru, že SPZ se hodí jak k reprezentaci Děčína, tak k tomu, aby ho mohli občané přímo kontaktovat.

„Lidé by svého primátora měli znát, měli by mít možnost se s ním pobavit, zastavit ho třeba na ulici, až ta značka vejde ve známost, lidé budou vědět, že toto je primátor a toho můžeme oslovovat,“ dodal ještě Hrouda, který má coby služební auto nový vůz Škoda Superb Laurin & Klement, který měl podle Blesku vyjít městskou pokladnu na více než milion korun.

Ještě bizarnější espézetku má Hrouda na svém osobním automobilu. THE BEA5T, v překladu bestie, ale není podle Hroudy popisem jeho osobnosti. 

Jsem bestie!

Jsem bestie!

„Značka na mém osobním voze spíš vyjadřuje to, co je to auto, než co je ten, kdo ho řídí. Někdo si koupí vyhřívané sedačky, někdo si koupí espézetku,“ říká Hrouda, jehož luxusní sporťák má bizarní SPZ už tři roky.

Hrouda doufá, že mu registrační značky na přání pomůžou k dobrým vztahům s obyvateli Děčína. Zatím je ale na sociálních sítích terčem posměchu.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:19 7. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  50
 • Super
  14
 • Cože
  12
 • Tvl
  12
 • Haha
  11
 • Sladký
  8
Komentáře

Mohlo by vás zajímat