Sobota 26. září 2020, svátek má Andrea
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Foldyna o boxu s Novotným: Chci také 1,25 milionu! Taktika? Sestřelit ho a jít domů

  Nejúspěšnější český boxer Lukáš Konečný (41) plánuje na přelomu srpna a září uspořádat v Ústí nad Labem exhibiční boxerský galavečer. Vrcholem této akce má být souboj dvou politiků, kteří se nemají příliš v lásce. V jednom rohu má stát Jaroslav Foldyna (SPD) a v druhém řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS). S prvním jmenovaným, který má mimochodem s boxem velké zkušenosti, jsme si popovídali o tom, jak by mohl zápas vypadat.

  Uspořádat bizarní boxerský zápas mezi Jaroslavem Foldynou a Pavlem Novotným napadlo boxera Lukáše Konečného poté, co viděl jejich ostrou debatu v televizi Barrandov.

  „Kluci si nadávají a pomalu na sebe skáčou, tak proč si nedat něco kultivovaného a vyříkat si to v ringu. Jsem zastáncem toho, že když se někdo nemůže dohodnout, ať si tedy dá do huby. Často když se s někým někdo porve, dají si pak panáka a najdou si k sobě cestu. Neříkám ale, že tohle bude ten případ,“ řekl Expresu Konečný, podle něhož je zatím k uspořádání zápasu více nakloněn Jaroslav Foldyna, kterému koncem června bude už 60 let.

  Pavel Novotný mezitím na svém Facebooku uvedl, že za zápas s Foldynou chce 1,25 milionu korun, což jsou pro pořadatele akce Lukáše Konečného naprosto neakceptovatelné podmínky. Stejný honorář ale nyní chce i Foldyna!

  „Já chci taky milion a čtvrt, byl bych blázen, kdybych to nechtěl. Milion dám okamžitě na dětské skupiny ve svém regionu. Jestli někdo chce tedy dát dohromady dva a půl milionu za náš zápas, tak super, jdeme do toho,“ řekl Expresu Foldyna, který má s boxem velké zkušenosti.

  „Začal jsem boxovat v roce 1975. Mám za sebou zhruba sto amatérských zápasů, byl jsem účastníkem mistrovství republiky. Stále se udržuji v kondici, chodím si zaboxovat tak dvakrát do týdne, ale že bych někde závodně boxoval, to zase ne,“ říká člen SPD.

  Jaroslav Foldyna se zápasu s Novotným očividně vůbec nebojí.

  Plán? Trefit ho a jít domů

  Toho, že je Pavel Novotný výrazně větší a mohutnější, se Foldyna vůbec nebojí.

  „V boxu malý porazí velkého a ani nemuknete. Já věřím sám sobě a jak by to dopadlo, tak by to dopadlo,“ řekl nám Foldyna, který také prozradil, jakou by volil v zápase taktiku. O žádné přátelské „vypinkávání“ by rozhodně nešlo!

  „Trefit ho hned, sestřelit ho a jít domů,“ vypálil bez váhání Foldyna. „Nikoho ale nepodceňuji. Pan Novotný má téměř dva metry, má nějakých 140 kilo,“ dodává bývalý člen ČSSD.

  Pavel Novotný si za zápas s Foldynou řekl o více než milion korun. Takové...

  Pavel Novotný si za zápas s Foldynou řekl o více než milion korun. Takové peníze dostávají špičkoví evropští boxeři.

  Zápas v kleci nepřichází v úvahu, Konečný bude s Novotným teprve jednat

  V posledních letech je velice populární jiný bojový sport a tím je MMA. Zápas v kleci by ale Foldynu nelákal a nejspíše by ho nevzal ani za výše zmíněný honorář.

  „To vůbec ne. Nějaké kotrmelce a salta. To nejsem ochoten dělat, to neumím,“ řekl nám na závěr Foldyna, podle něhož je zápas s Novotným spíše nereálný a důvodem jsou právě vysoké honoráře, které oba aktéři žádají.

  Pořadatel akce Lukáš Konečný ale Expresu řekl, že v tomto týdnu se má sejít s Pavlem Novotným a poprvé budou zcela reálně o bizarním boxerském zápase jednat. 

  Je tedy možné, že jak Novotný, tak Foldyna se nakonec do ringu postaví i za méně výhodných podmínek.

  Fotogalerie

  Sundej vlajku, nebo ti vypálíme dům. Agresivita demonstrantů v USA roste

  Premium Demonstrace proti policejní brutalitě, jak to nazývají protestující i média, začínají být docela brutální i vůči...

  Felák, flexit nebo chillovat. Slovník dnešní mládeže uvádí rodiče do rozpaků

  Premium Ač to možná ani netušíte, nejspíš i kolem vás denně chodí shiperky, které flexí s teniskami nebo iPhonem, díky čemuž...

  Prodlužte životnost filtru pevných částic. Stačí pár jednoduchých kroků

  Premium Výměna filtru pevných částic stojí desítky tisíc korun, jeho čištění a renovace pět až patnáct tisíc korun. Těmto...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 26. září 2020, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz