Neděle 12. července 2020, svátek má Bořek
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Foldyna o boxu s Novotným: Chci také 1,25 milionu! Taktika? Sestřelit ho a jít domů

  Nejúspěšnější český boxer Lukáš Konečný (41) plánuje na přelomu srpna a září uspořádat v Ústí nad Labem exhibiční boxerský galavečer. Vrcholem této akce má být souboj dvou politiků, kteří se nemají příliš v lásce. V jednom rohu má stát Jaroslav Foldyna (SPD) a v druhém řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS). S prvním jmenovaným, který má mimochodem s boxem velké zkušenosti, jsme si popovídali o tom, jak by mohl zápas vypadat.

  Uspořádat bizarní boxerský zápas mezi Jaroslavem Foldynou a Pavlem Novotným napadlo boxera Lukáše Konečného poté, co viděl jejich ostrou debatu v televizi Barrandov.

  „Kluci si nadávají a pomalu na sebe skáčou, tak proč si nedat něco kultivovaného a vyříkat si to v ringu. Jsem zastáncem toho, že když se někdo nemůže dohodnout, ať si tedy dá do huby. Často když se s někým někdo porve, dají si pak panáka a najdou si k sobě cestu. Neříkám ale, že tohle bude ten případ,“ řekl Expresu Konečný, podle něhož je zatím k uspořádání zápasu více nakloněn Jaroslav Foldyna, kterému koncem června bude už 60 let.

  Pavel Novotný mezitím na svém Facebooku uvedl, že za zápas s Foldynou chce 1,25 milionu korun, což jsou pro pořadatele akce Lukáše Konečného naprosto neakceptovatelné podmínky. Stejný honorář ale nyní chce i Foldyna!

  „Já chci taky milion a čtvrt, byl bych blázen, kdybych to nechtěl. Milion dám okamžitě na dětské skupiny ve svém regionu. Jestli někdo chce tedy dát dohromady dva a půl milionu za náš zápas, tak super, jdeme do toho,“ řekl Expresu Foldyna, který má s boxem velké zkušenosti.

  „Začal jsem boxovat v roce 1975. Mám za sebou zhruba sto amatérských zápasů, byl jsem účastníkem mistrovství republiky. Stále se udržuji v kondici, chodím si zaboxovat tak dvakrát do týdne, ale že bych někde závodně boxoval, to zase ne,“ říká člen SPD.

  Jaroslav Foldyna se zápasu s Novotným očividně vůbec nebojí.

  Plán? Trefit ho a jít domů

  Toho, že je Pavel Novotný výrazně větší a mohutnější, se Foldyna vůbec nebojí.

  „V boxu malý porazí velkého a ani nemuknete. Já věřím sám sobě a jak by to dopadlo, tak by to dopadlo,“ řekl nám Foldyna, který také prozradil, jakou by volil v zápase taktiku. O žádné přátelské „vypinkávání“ by rozhodně nešlo!

  „Trefit ho hned, sestřelit ho a jít domů,“ vypálil bez váhání Foldyna. „Nikoho ale nepodceňuji. Pan Novotný má téměř dva metry, má nějakých 140 kilo,“ dodává bývalý člen ČSSD.

  Pavel Novotný si za zápas s Foldynou řekl o více než milion korun. Takové...

  Pavel Novotný si za zápas s Foldynou řekl o více než milion korun. Takové peníze dostávají špičkoví evropští boxeři.

  Zápas v kleci nepřichází v úvahu, Konečný bude s Novotným teprve jednat

  V posledních letech je velice populární jiný bojový sport a tím je MMA. Zápas v kleci by ale Foldynu nelákal a nejspíše by ho nevzal ani za výše zmíněný honorář.

  „To vůbec ne. Nějaké kotrmelce a salta. To nejsem ochoten dělat, to neumím,“ řekl nám na závěr Foldyna, podle něhož je zápas s Novotným spíše nereálný a důvodem jsou právě vysoké honoráře, které oba aktéři žádají.

  Pořadatel akce Lukáš Konečný ale Expresu řekl, že v tomto týdnu se má sejít s Pavlem Novotným a poprvé budou zcela reálně o bizarním boxerském zápase jednat. 

  Je tedy možné, že jak Novotný, tak Foldyna se nakonec do ringu postaví i za méně výhodných podmínek.

  Fotogalerie

  Snažím se naučit mít jizvy po popálení ráda, říká Týnuš Třešničková

  Premium Byl to okamžik. Vteřina, v níž ji ožehly plameny. Vlasy, krk, ruce, obličej... Ten krásný obličej, který ji živí. Jedna...

  Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

  Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

  VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

  Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 12. července 2020, svátek má Bořek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz