Foldyna ČSSD škodí a ubližuje jí, shodli se Maláčová a Petříček: Co na to voliči?

Jaroslav Foldyna podle představitelů ČSSD nedělá straně příliš dobrou reklamu. Podle místopředsedy Tomáše Petříčka do ní už nepatří. | foto: Koláž Expres.cz

Zatímco v Praze vrcholil pochod Prague Pride, na zámku v Příčovech u Sedlčan se horovalo za „ochranu tradiční rodiny“. Sešli se tu stoupenci Vlasteneckého setkání Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže. Nechyběl bývalý tajemník prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl nebo poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD). Ten se tu rozpovídal natolik, že ho vedení strany příliš nepochválilo, naopak ho vyzvalo k tomu, aby zvážil, jestli nemá odejít. Voliči se za něj naopak postavili.

„Z toho, že pochody kreatur s nahými zadky jsou – na rozdíl od setkání, kam jedu já – podporovány z veřejných peněz, je zřejmé, která skupina je diskriminována,“ vyjádřil se pro Deník poslanec, vášnivý motorkář a neohrožený „noční vlk“ Jaroslav Foldyna, který poslední dobou navštěvuje jednu parádní akci za druhou.

Podle Foldyny někteří sociální demokraté s velkou pravděpodobností trpí heterofobií a tradiční rodina jim nic neříká. „S tím nemohu dělat nic jiného než je vyzvat k odchodu z ČSSD. Myslím, že tyto jedince například Piráti rádi přijmou do svých řad,“ doplnil.

Zatímco Foldyna má za to, že je pro stranu pravým požehnáním, protože ctí její tradiční hodnoty a nepodbízí se „novým trendům“, vedení ČSSD má diametrálně odlišný názor a nad jeho chováním a výroky si „myje ruce“.

 „Všechny Foldynovy kroky z poslední doby jen ukazují, že není ani sociálním, ani demokratem a s naším programem a hodnotami se otevřeně rozchází,“ uvedl místopředseda strany a ministr zahraničí Tomáš Petříček.

Neposlušného poslance nešetřila ani ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). „Měl by raději víc pracovat, místo aby na sebe poutal pozornost účastí na obskurních akcích, ČSSD tím dlouhodobě ubližuje,“ vyjádřila se pro Deník místopředsedkyně.

I když Foldyna dost popudil vedení strany, veřejnost, respektive voliči ČSSD, dost možná už bývalí, za ním stojí. Mají dokonce za to, že jako jediný si zachoval tvář a nedělá dříve tak silné levicové straně ostudu.

„Petříček je dacan 1. třídy, brzy půjde od válu. Foldyna je jediný rozumný z celé oranžády,“ pochlubil se jeden z přispěvatelů do diskuze k tématu, kam kráčí ČSSD.

„ČSSD je dávno mrtvá a nevolitelná strana,“ přisadil si další s tím, že je de facto jedno, co se v této straně děje, protože s ní už voliči nepočítají.

Fotogalerie

Komentáře