Pondělí 6. dubna 2020, svátek má Vendula
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Vyčerpal jste potenciál! Ovčáček vysvětlil Zemanův konec u Soukupa, padla i jeho show

  Vyčerpal jste potenciál, takový vzkaz poslal mluvčí Miloše Zemana Jiří Ovčáček šéfovi televize Barrandov. Pořad Týden s prezidentem, který si Jaromír Soukup sám moderoval, už prý hlavě státu nemá co nabídnout. Jak se ovšem zdá, rozkol mezi dvěma dobrými přáteli nastal spíše v osobní rovině. Soukup teď do Zemana tepe na Facebooku, velebí jeho předchůdce a k tomu všemu končí i Ovčáčkova talk show.

  Když Miloš Zeman obhájil post prezidenta republiky, Jaromír Soukup mu gratuloval přímo ve volebním štábu. Navzájem navštěvovali svoje narozeninové oslavy, zlí jazykové dokonce tvrdili, že šéf televize Barrandov hlavě státu podlézá.

  Jenže teď je vše jinak. Svědčí o tom skutečnost, že definitivně končí barrandovský pořad Týden s prezidentem, v němž Soukup Zemana pravidelně zpovídal.

  Důvod? Oficiálně zní, že pořad už vyčerpal svůj potenciál. V dopise to Soukupovi rázně vysvětlil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

  „Při hodnocení uplynulého období jsem dospěl k závěru, že ve svém čase šlo o pořad, který byl pro diváky přínosem a měl své místo. Pokud jde o etapu od roku 2020 do roku 2023, kdy skončí druhé funkční období prezidenta republiky, situace je zcela odlišná. Dospěl jsem k závěru, že pořad Týden s prezidentem na TV Barrandov již vyčerpal svůj potenciál a nemůže tedy přinést nové impulsy,“ píše Ovčáček.

  „Dovolte mi proto, abych vás informoval o svém rozhodnutí, že pořad Týden s prezidentem na TV Barrandov již nebude zařazen do nového plánu pravidelných mediálních aktivit prezidenta republiky. Se zahájením natáčení proto již nepočítáme,“ dodává v dopise.

  Miloš Zeman v debatě s moderátorem Jaromírem Soukupem

  Miloš Zeman v debatě s moderátorem Jaromírem Soukupem

  Jenže se zdá, že mezi Zemanem a Soukupem spíše došlo k rozkolu v osobní rovině. Podnikatel, který jeho názory vždy hájil, teď na Facebooku do prezidenta ostře zajel, když hodnotil kauzu kolem kandidátky na ombudsmanku Heleny Válkové.

  „Každý má své limity. A mým je, že odmítám dávat prostor lidem, kteří hájí vrahy. Urválek je stejný vrah jako Eichmann. A pokud v tom nejsme s hlavou státu zajedno, nevím, zda jsme schopni najít v něčem jiném společnou řeč,“ řekl Soukup.

  Hlavním tématem posledního vydání jeho časopisu Týden je dokonce Václav Havel, velebený jako prezident, který se zařadí po bok velikánů, jakými byli Karel IV. či T. G. Masaryk, zatímco Miloše Zemana prý dějepis odbude jen pár větami.

  Další indicií poukazující na neshody mezi Hradem a Barrandovem je skutečnost, že zároveň končí i talk show Zemanova mluvčího Jiřího Ovčáčka. Ta nijak vázaná na pořad Týden s prezidentem není, dost možná ji tak utnul buďto sám Ovčáček, nebo Jaromír Soukup natruc tomu druhému.

  Zemanův tiskový tým má přitom slovy Jiřího Ovčáčka aktuálně připravovat nový plán mediálních aktivit, který by měl počítat i s pravidelnými rozhovory v médiích. „Přestoupí“ snad Zeman z Barrandova na jinou stanici?


  Fotogalerie

  Bude vám chybět dvojice Zeman a Soukup?
  NE
  652
  ANO
  161
  Premium

  KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

  Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

  Premium

  Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

  Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

  Premium

  Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

  Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 6. dubna 2020, svátek má Vendula
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz