jít naiDNES.cz

Válka moderátorů: ČT podává na Soukupa trestní oznámení, nazval Rosího kreténem

V českém mediálním světě zuří válka! Na jedné straně je generální ředitel a moderátor TV Barrandov Jaromír Soukup, ten v jednom ze svých pořadů drsně pozurážel dlouholetého reportéra České televize Luboše Rosího, kdy ho nazval blbem a kre*énem. Veřejnoprávní televize reaguje tak, že podává trestní oznámení.

Mediální magnát Jaromír Soukup je dlouhodobým kritikem České televize. Pravidelně do ní pálí ostrými snad v každém ze svých pořadů. Teď ale zacílil konkrétně na Luboše Rosího, reportéra, moderátora a dramaturga v jedné osobě, který v České televizi pracuje již od roku 1999.

Luboš Rosí je v současné době dramaturgem a moderátorem pořadu Newsroom ČT24. A právě kvůli tomuto pořadu se Soukup rozohnil natolik, že z jeho úst začala padat drsná slova.

V jednom ze svých mnoha pořadů, konkrétně v Týdnu s Jaromírem Soukupem, si Soukup pochvaloval svůj nedávný rozhovor s maďarským premiérem Viktorem Orbánem. Zároveň se ale také pustil do České televize kvůli aktivistce Kateřině Turečkové, která mluvila o Orbánovi a situaci v Maďarsku. Soukupovi se ale nelíbilo, že Česká televize dala prostor zrovna jí.

„Tuhletu frajerku si Česká televize pozve do svého kádrovacího vysílání, aby označila Viktora Orbána tak, jak Česká televize potřebuje. Takže oni podle mě nejdřív zjišťovali, kdo řekne přesně to, co potřebujou, našli si paní Turečkovou, ročník 1993, a ta jim to řekla,“ rozčiloval se Soukup.

Jaromír Soukup ve svém pořadu přivítal partičku věštců v čele s Jolandou....

Jaromír Soukup to zase rozjel.

Barrandovský šéf poté velmi rozzuřeným tónem řekl, že chce, aby pořad Newsroom a Nora Fridrichová rozebraly, proč Česká televize nepozvala do pořadu jako experta na Maďarsko někoho jiného než „naprosto podivnou neerudovanou sluníčkářskou nevzdělanou aktivistku“. (Nora Fridrichová ale pracuje pro pořad 168 hodin, pozn. red.)

A pak přišel zmiňovaný útok na konkrétního novináře.  

„Luboši Rosí, ty blbe, ty kluku jeden ušatej, tohle je pro tebe sólokapr jako kráva, kreténe, sólokráva,“ nadával Soukup.

Luboš Rosí během svého dnes už legendárního výstupu. Tehdy byl mezi fanoušky...

Luboš Rosí během svého dnes už legendárního živého vstupu. Tehdy byl mezi fanoušky srbského klubu Crvena Zvezda Bělehrad a natáčel reportáž. Vtipálci ho nerozrušili.

Podle serveru Blesk.cz Česká televize na tyto slova reaguje tím, že podává trestní oznámení.

Toto nebyl první a nejspíše ani poslední Soukupův drsný projev. V pořadu Moje zprávy si nedávno vyřizoval účty s bývalým bulvárním novinářem a dnes starostou Řeporyjí Pavlem Novotným.

Zatímco u Novotného to vypadá na „jednorázovku“, tak spory s Českou televizí budou mít téměř jistě již brzy další pokračování.

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:00 sobota 13. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  18
 • Haha
  13
 • Trapas
  10
 • Cože
  9
 • Sladký
  8
 • Tvl
  7
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Sobota 19. října 2019, svátek má Michaela
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Jen pro muže
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • jít naiDNES.cz