Manažerku z Prahy měl zabít slovenský Kajínek! Policie ho obvinila z únosu a vraždy

Manažerka Jana z Prahy zmizela před čtyřmi lety. Nyní slovenská policie obvinila dva lidi z jejího únosu a vraždy. | foto: reprofoto TV Nova

Dlouho byl její osud neznámý, teď ale začíná být v případu zmizelé manažerky Jany Svobodové jasno. Žena, která před čtyřmi lety nasedla po práci do auta a následně se po ní slehla zem, se zřejmě stala obětí loupežného přepadení a vraždy. A podle informací má být pachatelem jeden z nejslavnějších kriminálníků Slovenska, který uprchl z přísně střeženého vězení!

V polovině července 2015 nasedla výkonná ředitelka pražské marketingové firmy Jana Svobodová po práci do svého Fordu Kuga a vyrazila směrem k dálnici D8. Pak ale beze stopy zmizela. 

Kamera ji zachytila ještě na silnici u Velemína, následně pak bylo její auto viděno na dálnici D1. Jenže to už na předních sedadlech seděli dva muži, kteří si pečlivě zakrývali obličej.

Po Janě bylo vyhlášeno pátrání a případ byl medializován, dlouho ale nebylo jasné, co se s pražskou manažerkou stalo. To se nyní, tedy prakticky po čtyřech letech, změnilo. Na základě nových stop si případ převzali slovenští kriminalisté a minulý týden už dokonce obvinili dva muže.

Manažerka Jana z Prahy zmizela před čtyřmi lety. Nyní slovenská policie...

Dvojice únosců v autě manažerky Jany

Ti teď mají na krku únos a vraždu. Podle policie totiž Janu unesli za účelem dostat z ní peníze. Na snímcích z dálnice D1, kde si oba pachatelé kryli obličej, měla být Jana spoutaná zřejmě na zadních sedadlech či v kufru. Podle všeho ji následně zavraždili, tělo se ale zatím nenašlo.

Manažerka Jana z Prahy zmizela před čtyřmi lety. Nyní slovenská policie...

Policie počítá s vraždou, pátrání po Janě ale zatím neodvolala. Zřejmě proto, že se dosud nenašlo její tělo.

Pikantní na případu je, že únosu a pravděpodobné vraždě Jany Svobodové měl šéfovat možná nejznámější vězeň Slovenska. Informovala o tom alespoň televize Markíza. 

Manažerka Jana z Prahy zmizela před čtyřmi lety. Nyní slovenská policie...

Policisté obvinili z únosu a vraždy dva muže. Jedním z nich je Lubomír B., jeden z nejslavnějších kriminálníků Slovenska.

Jde o Lubomíra B., který se s nadsázkou dá označit za slovenského Jiřího Kajínka, protože si „slávu“ vydobyl útěkem z přísně střežené věznici v Leopoldově. Následně se čtyři měsíce úspěšně skrýval.

Manažerka Jana z Prahy zmizela před čtyřmi lety. Nyní slovenská policie...

Manažerka Jana

Lubomír B. byl v minulosti souzen za několik deliktů, především loupeže. Tentokrát má na krku obvinění podstatně závažnější. Pokud mu policisté vraždu pražské manažerky Jany prokážou, za katrem by mohl strávit zbytek života.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat