jít naiDNES.cz

Okamurova předsedkyně lže o uprchlících: Jejich útěk z autobusu si vymyslela

Předsedkyně Okamurovy strany SPD v Plzeňském kraji Jana Levová informovala na Facebooku o nehodě autobusu, ze kterého utekli uprchlíci. Ke smůle své i příznivců strany si událost vymyslela. | foto: koláž Expres.cz

Předsedkyně plzeňské organizace strany Svoboda a přímá demokracie vedené Tomio Okamurou po vzoru samotného Okamury začala strašit lidi uprchlíky. Na Facebooku uvedla, že byla svědkyní nehody autobusu na Plzeňsku, po které z něj do krajiny utekly několik desítek migrantů. Problém je ale ten, že nic takového se nestalo.

Na to, že Tomio Okamura straší lidi uprchlíky kudy chodí si již Češi navykli, stejně jako na to, že část jeho varování se zakládá na lžích a překroucených faktech. Stejné chování jako Okamura předvedla i krajská předsedkyně jeho strany SPD.

Jana Levová, která vede SPD v Plzeňském kraji, pochopila, že uprchlíci působí na voliče strany jako magnet. Vzhledem k tomu, že v kraji ale žádné uprchlíky nemá, musela si je Levová k vyděšení svých voličů vymyslet.

„Mám pro všechny smutnou zprávu. V úterý jsem jela do Rokycan a na přivaděči k dálnici u Kyšic jsem viděla autobus, který zastavila PČR. Z autobusu vyběhlo asi 30 lidí vypadajících jako „uprchlíci“ a rozutekli se do lesa směrem na Letkov. Včera i dnes jsem hledala zprávu v tisku nebo na internetu a na nic jsem nenarazila. A pak že prý jsou lidé hysteričtí a že prý my tu „uprchlíky“ nemáme!!!! Jen sdílejte, když se to občané z tisku nedozví!“ napsala Levová na facebookový profil SPD Plzeňský kraj, který sleduje asi 900 lidí.

Levová pochopitelně svým příspěvkem vyvolala hysterii. Lidé začali okamžitě obviňovat vládu, policii a média z vlastizrady, bát se o vlastní životy a provolávat smrt uprchlíkům z autobusu. Problém byl ale ten, že daní uprchlíci vůbec nikdy neexistovali a vše bylo jen lží Levové, aby vyvolala senzaci.

Fotogalerie

Podle informací Ředitelství služby cizinecké policie na místě skutečně v danou dobu došlo k nehodě běžného linkového autobusu, ze kterého skutečně vystoupili cestující. Ke smůle Levové a těch, kteří její lživý příspěvek s patřičnou dávkou naštvané nenávisti sdíleli, mezi cestujícími žádný uprchlík vhodný k následnému zlynčování členy a příznivci SPD nebyl.

Než Levová nešťastný příspěvek napsala, možná si měla uvědomit, že jím nejspíše překračuje hranice stanovené trestním zákoníkem. Za šíření poplašné zprávy hrozí podle českého práva pachateli až dva roky vězení.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:09 24. září 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  10
 • Trapas
  10
 • Haha
  8
 • Cože
  5
 • Sladký
  4
 • Tvl
  4
Komentáře

Mohlo by vás zajímat