Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Poslední servis a smrtelná postel! Tuna si utahuje ze Zemana, Ovčáček přiznal nemoc

  Moderátor Jan Tuna si utahuje ze zdravotního stavu prezidenta Zemana. | foto: Koláž Expresu

  Jedním z hlavních předvolebních témat pro českou veřejnost je zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana (77). I když Hrad popírá, že by hlava státu měla vážné zdravotní problémy, v posledních dnech se objevují zprávy o tom, že prezident má mít potíže s játry. Lékařka a exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková dokonce uvedla, že Zeman podle ní trpí demencí. Tyto informace využil jako munici pro své útoky nejeden Zemanův kritik. Například takový moderátor Jan Tuna (48) mluví o „smrtelné posteli“ a naznačuje, že Zemana lidé kolem něj drží při životě jen z toho důvodu, aby po sněmovních volbách mohl jmenovat Andreje Babišem premiérem.

  Ze zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana si v posledních dnech na sociálních lidí utahuje mnoho jedinců. Mezi ně patří i známý moderátor a bývalá hvězda televize Nova či Seznam Zpráv Jan Tuna.

  „Každopádně last full servis zajištěn. Urnu přivezou zítra přímo k posteli,“ napsal Tuna na svých profilech na Instagramu, Facebooku i Twitteru, když se dozvěděl, že prezident bude volit na zámku v Lánech.

  „Honzo, pozor na karmu,“ reagoval v diskuzi jeden z Tunových fanoušků. „Myslíte, že to, co s ním dělají, je v pořádku?“ zeptal se svého příznivce moderátor, který dlouhodobě patří mezi velké kritiky Miloše Zemana.

  V dalším příspěvku Tuna zase naznačil, že Zemana lidé kolem něj drží při životě jen z toho důvodu, aby mohl po volbách jmenovat Andreje Babiše premiérem.

  „Udržovat hlavu státu na smrtelné posteli, aby mohla po volbách jmenovat premiérem Babiše. Mocenský hyenismus nejvyššího kalibru,“ napsal partner herečky Nely Boudové.

  Téměř okamžitě se Tuna dočkal kritických ohlasů, z nichž si ale moderátor příliš velkou hlavu nedělá.

  „Myslel jsem si, že pan Tuna je dobrý novinář. Tímto jste u mě klesl pod úroveň ležícího lejna,“ objevilo se poté v diskuzi. 

  „Tohle nebylo hezké, pane Tuno,“ reagovala další fanynka na útok na prezidenta.

  Moderátor Jan Tuna

  Prezident Miloš Zeman nedávno kvůli vyčerpání a dehydrataci strávil osm dní v nemocnici. Nyní se nahlas mluví o tom, že jde o mnohem závažnější problém.

  Nejčastěji se skloňují problémy s játry. Zemanovi dokonce další hospitalizaci doporučil jeho lékař a ředitel ÚVN Miroslav Zavoral. Hlava státu ale byla proti.

  Zeman je nemocný, přiznal Ovčáček

  Hradní mluvčí Jiří Ovčáček a kancléř Vratislav Mynář se poté pokusili českou veřejnost uklidnit krátkým oznámením, že prezident Miloš Zeman je v pořádku a lidé se o tom budou moci přesvědčit během voleb.

  „Pan prezident pracuje v Lánech, včera se věnoval přípravám oslav 28. října, podepsal dekrety vyznamenaných. V pátek se pan prezident chystá volit. Podrobnosti oznámíme zítra odpoledne. Pan prezident se též připravuje na povolební vyjednávání, už vzniká plán schůzek,“ uvedl ve středu ráno Ovčáček.

  Původně se počítalo s tím, že Zeman odvolí v základní škole v pražských Stodůlkách, kde má trvalé bydliště. Nakonec je ale vše jinak.

  „Prezident republiky Miloš Zeman bude volit do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v pátek dne 8. října 2021 na zámku v Lánech,“ uvedl Zemanův mluvčí s tím, že prezidentovi nedoporučil cestu do volební místnosti lékař.

  Aby prezident Zeman mohl volit na zámku v Lánech, musel mít vyřízený voličský průkaz, o který bylo možné oficiálně zažádat do středečních 16 hodin.

  Hrad s touto variantou tedy musel počítat dříve, než Zemanovi podle oficiálního vyjádření nedoporučil cestu do volební místnosti ošetřující lékař.

  V pátek hradní mluvčí Jiří Ovčáček odmítl spekulace o tom, že prezident Miloš Zeman nežije. K zdravotnímu stavu hlavy státu se vyjádřil pro Rádio Z. Ovčáček mimo jiné také přiznal, že prezident je nemocný.

  „Nemoc může postihnout každého... Poté, co byl hospitalizován, musí nabrat sil. Musíme si uvědomit, že mu je 77 let, to se prostě mohou některé neduhy objevit,” nechal se slyšet mluvčí.

  „Teď je důležité, aby pan prezident měl dostatek sil pro další práci. Není potřeba ho vystavovat,“ dodal Ovčáček.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

  Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

  Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

  Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

  Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

  Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz