Jan Tuna popsal, že je zavalen informacemi o zdravotních problémech, které někteří lidé po požití masa z KFC mají. „Nám i teď píší lidé o svých zdravotních problémech. Třeba nám teď psala maminka, která říkala, že tu kauzu zaznamenala až teď, kdy je na mateřské dovolené. Několik dnů byla úplně vyoutovaná a měla těžké zažívací problémy. Dokonce kvůli tomu nemohla ani kojit,“ řekl nám Tuna.
Někdy jsou to podle Tuny dost absurdní příběhy. „Psal nám pán, který je o berlích a na Národní třídě v KFC si dal nějaké kuře, a tím, jak není úplně mobilní, prostě nedoběhl na toaletu a v jeho bytě to vypadalo nepěkně.“
Tuna poukázal, že ohroženy jsou malé děti. „Měli jsme případ i malých dětí. Byla rodina, kde byly tři děti, všechny tři děti měly těžké zdravotní problémy, ale i ta maminka. Holčička dokonce skončila na jipce a musela ji tam vézt záchranka a museli ji hydratovat přes kapačky,“ popsal další případ novinář.
Tady už jde o závažné informace, takže jsme chtěli vědět, jestli třeba úřady neevidují nějaká hlášení od zákazníků KFC. Státní zemědělská a potravinářská inspekce, kam od začátku letošního roku spadá kontrola restaurací, se těmito případy skutečně zabývá.
„Mohu potvrdit, že v poslední době zaznamenáváme zvýšený počet podnětů od občanů, kteří popisují různé zdravotní problémy,“ uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.
Problém je, že často se podněty týkají událostí z minulosti. „My se zabýváme všemi podněty, nicméně bohužel u těchto je často problém, že přichází s časovým odstupem, někdy jsou to i týdny,“ řekl Kopřiva s tím, že pak je těžké zjistit přímo na místě, co se stalo, protože už je situace jiná.
KFC je také stále inspekcí kontrolováno, kontroly stále probíhají. „Jakmile to bude možné, veřejnost budeme o výsledcích informovat,“ uzavřel Kopřiva.
Jestliže se tedy objevovaly informace, že snad situace v KFC není tak hrozná, jak ji líčí Jan Tuna, pak vyjádření inspekce v podstatě dává Tunovi za pravdu. Pro pověst českého KFC je to tak další rána a vedení společnosti by se k těmto věcem už mělo konečně postavit.
Fotogalerie |


9
23
27
11
7