Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Takto probíhala Kuciakova vražda: Obvinění se pohádali, zabiják prosil o příplatek

  Ačkoliv se původně mělo za to, že novináře Jána Kuciaka zavraždili profesionální zabijáci, detaily ze soudního spisu hovoří o opaku. Například se zadavatelkou Alenou Zsuzsovou se prý vrazi pohádali kvůli tomu, že spolu s Kuciakem zabili i jeho snoubenku Martinu Kušnírovou. Jak také vyšlo najevo, až po medializaci případu trojice kolem střelce Szabóa zjistila, že popravila novináře. A za následnou medializaci si vyžádala speciální prémii!

  Sedmkrát si obhlédli dům Jána Kuciaka, poprvé více než dva týdny před hrůzným činem. Důmyslně přitom střídali auta i mobilní telefony, přes které dohadovali veškeré detaily. Přesto dvojnásobná vražda, z níž byl zatím obviněn střelec Tomáš Szabó, řidič Miroslav Marček, zprostředkovatel Zoltán Andruskó a zadavatelka Alena Zsuzsová, působí hodně amatérsky.

  Server Aktuality.sk, pro nějž Ján Kuciak před svou smrtí pracoval, zveřejnil úryvky ze spisu, na základě kterého byla čtveřice vzata do vazby. Ty dávají dohromady události večerních hodin osudného 21. února i to, co se dělo po něm. A jak se zdá, zdaleka ne všechno šlapalo podle plánu.

  Do obce Velká Mača, kde Kuciak se svojí snoubenkou Martinou Kušnírovou pracovali na opravách nedávno pořízeného domu, dorazil pouze vrah Szabó a řidič Marček, jeho bratranec. 

  Marček Szabóa přesně v 18:28 vysadil už na kraji vesnice, načež bývalý policista či bodyguard na místo činu došel po svých. Ukryl se před domem a čekal na vhodnou příležitost.

  Střílet pak Szabó začal ve 20:21 a jeho řádění trvalo čtyři minuty. Během nich popravil Martinu jedinou ranou do hlavy a Jána dvěma ranami do hrudníku. 

  Ve 20:25 doběhl k fotbalovému hřišti a tam už na něj čekal Marček ve vozu značky Citroen Berlingo. Společně se vydali zpět do Komárna za Andruskóem, který byl spojkou mezi nimi a Alenou Zsuzsovou, která vraždu zadala a zaplatila.

  Hádky a prémie

  Trhliny celého plánu se začaly ukazovat vzápětí. Ačkoliv dostal samotný vrah i jeho komplic jasné instrukce, fotografie i videa Kuciaka, nedokázali si poradit s tím, že se v domě v osudný večer nacházela i jeho snoubenka Martina. Ta popravena být vůbec neměla.

  Když totiž Andruskó oznámil Zsuzsové, že Szabó vraždu vykonal, ale vedle Kuciaka popravil i jeho snoubenku, zadavatelka vraždy začala zuřit.

  „Když se obviněný setkal s obviněnou v jejím domě a oznámil jí tu skutečnost, byla (Zsuzsová) kvůli zavraždění té ženy (Martiny) rozhněvaná,“ stojí v usnesení soudu.

  Velmi zvláštní skutečností je také to, že vrazi zjevně vůbec netušili, že se jejich obětí stal investigativní novinář, jehož smrt musí logicky vyvolat velký zájem veřejnosti a médií. Když se tak stalo, měli si prý vyprosit peníze navíc. Bonus od Zsuzsové nakonec doopravdy dostali, jeho výše ale není známa.

  Zásadní otázkou v případu nyní je, kdo stojí na vrcholku celé skupiny a vraždu Kuciaka si objednal. Zsuzsová, která vraždu zadala a zaplatila, totiž téměř jistě nejednala z vlastní iniciativy, neměla k tomu ani důvod. 

  Stopy zatím vedou k podnikateli z mafiánských seznamů Mariánu Kočnerovi. Toho s obviněnou pojil silný vztah a k vraždě Kuciaka měl motiv, dokonce mu v minulosti vyhrožoval.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 16:41 čtvrtek 7. února 2019. Anketa je uzavřena.

  • Tvl
   37
  • Super
   25
  • Trapas
   15
  • Cože
   14
  • Haha
   12
  • Sladký
   10