Zoufalý Fico: Novináři se mu na tiskovce ke smrti novináře začali smát!

5. března 2018
Pobledlý předseda vlády Robert Fico opět předstoupil před novináře, a jak to vypadá, propadá se stále hlouběji do politického marastu. Smysluplný obsah sdělení uniká i zkušeným novinářským matadorům a slovenský předseda vlády se omezuje na nesouvislé útoky tu proti opozici, tu proti prezidentovi.

Zasmušilý a téměř s tragickým výrazem předstoupil Robert Fico před novináře, aby jim sdělil, jak moc ho mrzí, že ještě nechytili vraha Jána Kuciaka. To přestože stovky policistů nespí ve dne v noci.

Posléze se rozpovídal o tom, co mu skutečně leží na srdci – nemůže se evidentně vyrovnat s názorem slovenského prezidenta, že současná situace zavdává příčinu k rekonstrukci vlády, nebo dokonce k předčasným volbám.

Poté, co v neděli Fico naznačil, že kritický projev prezidenta Andreje Kisky na pietním shromáždění občanů psal někdo jiný a pravděpodobně v zahraničí, přišel v pondělí s fantastickým odhalením. Za protistátním chováním prezidenta stojí prý kontroverzní filantrop a miliardář George Soros!

„20. září, New York, 5. Avenue. Proč šla hlava státu na soukromou půdu na setkání s panem Georgem Sorosem, který má pochybnou pověst? Proč s sebou nevzal nikoho z pracovníků ministerstva zahraničí? To, co se odehrálo po smrti novináře, naznačuje, že v tomto státě probíhá pokus o totální destabilizaci,“ prohlásil Fico před novináři a místnost vybuchla posměšným smíchem, až musela asistentka tiskového odboru situaci uklidňovat.

Démon jménem Soros se tedy přestěhoval z Maďarska na Slovensko? Poslední rok totiž premiér Viktor Orbán nikoho neproklíná tak jako tohoto rádoby humanistu sponzorujícího kyvadlovou dopravu ekonomických migrantů z Afriky do Evropy. Stala se z toho taková formulka politiků maďarské vládní strany Fidész. Podražilo mléko? Může za to Soros. Nespokojenost se sociálními dávkami? Hledejte za tím Sorose. Kurz eura příliš vysoký? Hádejte proč...

Robert Fico míří nezadržitelně ke dnu. Uniká mu to, co aktuálně velká část Slovenska vnímá velmi citlivě. Nejde tady jen o vyšetřování brutální dvojnásobné vraždy Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. To je už jen vrchol a pomyslná poslední kapka.

Jde o to, že jsou představitelé Směru prokazatelně osobními a obchodními vazbami spojeni se zločineckými kruhy na Slovensku i v zahraničí. To je ten důvod, proč občané i opozice a do nynějška neutrální Kiska začali na Fica a jeho vládu tlačit. Ten ale dělá, že se nic neděje.

05.března 2018 v 16:00, příspěvek archivován: 05.března 2018 v 17:17

VIDEO: Video Facebook Pravda 5. 3. 2018 16:00

Pro zobrazení videa musíte mít zapnutou podporu JavaScriptu

Vyhlásenie premiéra Roberta Fica.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:20 úterý 3. července 2018. Anketa je uzavřena.

  • 34
  • 20
  • 11
  • 8
  • 8
  • 6
Komentáře