jít naiDNES.cz

Honzík byl živé dítě! Hůlka a David vysvětlovali účast na pohřbu Jana Kočky

Okázale honosný pohřeb, který rodina Kočkových vystrojila svému korunnímu princi, vyvolal u veřejnosti nebývale silné emoce, neboť to byl právě Jan Kočka mladší (†28), kdo smrtelnou autonehodu zavinil a zabil tak kromě sebe i nevinného člověka. Kvůli pohřebnímu obřadu nechal kolotočářský klan omezit dopravu v centru Prahy a neváhal utratit několik milionů. Kočkova pohřbu se účastnily také známé osobnosti. Co tam dělal Daniel Hůlka nebo Michal David? A jak do této „party“ zapadla Andrea Verešová s manželem?

V pátek se Pražanům naskytl nebývalý pohled, když se Vinohradskou třídou táhl smuteční průvod, kterému vévodil barokní kočár tažený šestispřežím černých hřebců a cestu k hrobce na Olšanských hřbitovech lemovaly květiny za téměř milion korun. Pohřbu Jana Kočky mladšího se kromě rodinných příslušníků účastnily také celebrity. Co tam slavní dělali?

Jen skutečný blbec si může myslet, že já nebo Michal David bychom si za to vzali jedinou korunu! Já šel uctít památku člověka, kterého jsem měl rád,“ řekl Blesku Daniel Hůlka, který na obřadu stejně jako zpěvák Michal David vystupoval.

Měl jsem zazpívat třikrát, ale to bohužel nedopadlo. Na úvod obřadu jsem zpíval žalm, pak se přesunul na kůr a zpíval skladbu Ave Maria. Nakonec jsem měl při závěru zpívat ještě jeden žalm, ale na obrazovkách běžely Honzíkovy fotky a to mi sevřelo hrdlo. Nevydal jsem ani hlásku,“ popsal zpěvák.

Malého Honzíka jsem znal od narození. Spolu s jeho otcem a rodinou jsme jezdili společně k moři, na dovolené. Honza byl vždy hodně živé dítě, byl to takový hřebeček, ale že zemře takto, nikoho ani ve snu nenapadlo. Znali jsme se zkrátka léta a nazývám Kočkovy svými přáteli. Pro Honzíka, tak jsem mu říkal, jsem byl něco jako jeho strýc,“ vysvětlil Hůlka, co ho pojí ke slavnému kolotočářskému klanu.

Jan Kočka mladší vjel na konci září do protisměru na dálnici D11, kde se srazil s nákladním vozem. Ani jeden z řidičů nehodu nepřežil. Protože měl pohřeb výrazně zasáhnout do běžného chodu města a především do dopravy v centru, museli Kočkovi zažádat úřady o zvláštní povolení. Tento fakt jen přilil olej do ohně a setkal se s kritikou veřejnosti, která upozorňovala na to, že Kočka sám nehodu způsobil a není důvod, aby takový člověk měl smuteční obřad srovnatelný s pohřby nejvýznamnějších osobností národa.

Jeho otec ihned po té tragédii kontaktoval rodinu toho druhého muže. Nabídl jim jakoukoliv finanční, tak i jinou pomoc. Celá mše byla vedena nejen za Honzíka, ale i za Miloslava, který zemřel nevinně,“ řekl ještě Hůlka Blesku.

Mezi smutečními hosty nechyběl zpěvák Michal David, který je s rodinou spřízněn pokrevně. Byl to můj synovec. Znám ho od narození, to je přímý příbuzný, takže co vám mám říkat o vzpomínkách? Občas jsme se vídali, občas ne, prostě tu a tam. Naposledy na obědě pár dnů před tou nehodou. To víte, že je škoda, když umřou dva mladí lidé. Bohužel na těch silnicích se to stává strašně často a je to prostě hrozně smutný,“ sdělil Blesku David.

Pozdvižení na smuteční mši za Jana Kočku mladšího vyvolala také Andrea Verešová s manželem, právníkem Danielem Volopichem, jejich přítomnost veřejnost zřejmě neočekávala. „S rodinou jsme léta přátelé, známe jak Honzu, tak jsme znali Jeníka, a proto jsme šli uctít jeho památku,“ vysvětlil Andrein manžel Daniel Volopich.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:33 11. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  198
 • Haha
  26
 • Super
  23
 • Tvl
  23
 • Cože
  14
 • Sladký
  13
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat