Spasí Prahu SuperJan? Z funkcí, které zvládá, jde hlava kolem i Supermanovi

Superman při pohledu na to, co všechno stíhá Jan Čižinský, zcepeněl. A to do slova a do písmene. | foto: Profimedia.cz

Rodilý Kryptoňan obdařený nadpřirozenými schopnostmi zbledl závistí. Superman, který svého času pobláznil celou Ameriku, totiž přišel na to, že má v Česku velmi zdatného konkurenta v osobě učitele dějepisu a latiny Jana Čižinského. Lídr hnutí Praha sobě se totiž stačil blýsknout jako starosta Prahy 7, poslanec a nyní by po úspěchu v komunálních volbách rád zamíchal kartami také na Magistrátu hl. města Prahy. Jak to všechno zvládne, když den nemá 48 hodin?

Kdyby hollywoodští producenti věděli, co se v českých luzích a hájích skrývá za akčního dříče, všechny plánované projekty týkající se komiksových superhrdinů by alespoň na čas uložili k ledu a se svými štáby by opanovali Česko.

Jako poslanec, který loni předstihl pražského lídra a exministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL), je Jan Čižinský členem Petičního výboru, Výboru pro životní prostředí, Podvýboru pro problematiku exekucí, insolvencí a oddlužení, předsedou Podvýboru pro ochranu přírody a krajiny, členem Stálé komise pro práci Kanceláře Poslanecké sněmovny, členem Meziparlamentní skupiny v rámci MPU: skupiny ČR a Itálie, Francie, Rakousko a Portugalsko.

To ale není zdaleka všechno, do jeho portfolia totiž patří také funkce spojené s úřadováním v Praze 7, kde se současný lídr hnutí Praha sobě stal velmi populární.

Kromě toho, že je starostou Prahy 7 a magistrátním zastupitelem, v Zastupitelstvu hl. města Prahy je také místopředsedou Výboru pro výchovu a vzdělávání, členem Komise Rady hl. města Prahy pro udělování grantů Celoměstských programů podpory vzdělávání na území hl. m. Prahy, členem Komise Rady hl. města Prahy pro udělování grantů v oblasti volného času dětí a mládeže.

V případě, že získá funkci také v čele pražského magistrátu, bude mít už šestnáct postů. Tady by i legendární táta Klapzuba se svou jedenáctkou jen tiše záviděl a skřípal zuby.

„Když se to podaří a dostanu se do vedení Prahy, mám v plánu být neplaceným starostou Prahy 7. Máme opravdu skvělé týmy a zvládneme to, i kdyby to vyšlo obojí,“ svěřil serveru Novinky.cz Čižinský, který ale dodal, že skončí ve Sněmovně.

Jako učitel latiny na základní a střední škole vydělal 27 690 korun hrubého měsíčně, jako starosta Prahy 7 bere měsíčně 72 990 korun a jako poslanec se všemi funkcemi a náhradami celkem 119 400 korun. Ze zastupitelstva mu přistanou „drobné“ – 5877 korun. 

Hrubý měsíční příjem Čižinského tedy podle odměn z veřejných funkcí dělá přibližně 198 267 korun. 

To už je velmi slušná částka. Nezbývá než věřit, že rodící se pražská hvězda splní slib a „probere“ svoje funkce a některých se v budoucnu vzdá. Je s podivem, kolik toho jednotlivec může zvládnout, aniž by jediná z mnoha židlí na posvícení, na kterých Čižinský sedí, netrpěla samotou a nežárlila na ty ostatní. 

Za mořem už mají plné ruce práce s voskovou figurínou Čižinského, který má v budoucnu nahradit „unaveného“ Supermana, který má odletět na zasloužený odpočinek na planetu Krypton, kterou se podařilo po ničivé explozi dát z kosmického prachu opět dohromady.

V hledáčku ale mají i Jiřího Čunka, který září nejen jako senátor, ale i coby hejtman Zlínského kraje.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:51 5. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  28
 • Trapas
  14
 • Super
  13
 • Tvl
  11
 • Cože
  8
 • Sladký
  8
Komentáře