„Naším hlavním úkolem teď je, aby naše členská základna podpořila vznikající koalici, protože to je zodpovědný krok pro tuto zemi. A vzhledem k tomu, že se Ivan Bartoš snaží získat podporu pro koalici, vyhodnotil, že by toto mohlo pomoci,“ řekl Jakub Michálek v rozhovoru pro Právo.
„U nás ve straně se totiž spustil povyk, že být ministr a zároveň poslanec je něco špatného. To jsme nikdy neříkali,“ překvapil.
„Jen jsme říkali, že chceme prosadit klouzavý mandát. Ale politicky nezkušená část našeho členstva pojala přesvědčení, že je to nějaká naše zásada,“ nechal se slyšet poslanec.
„Ve skutečnosti je to tak, že ve vládě mají sedět politici, kteří dostali legitimitu od občanů. Tady se naopak snaží prosadit model, aby tam chodili lidé, kteří neuspěli. To není správně,“ svěřil se deníku.
„Je to v daný okamžik správný postup z hlediska priorit, které v politice máme, které jsou vyšší než to, aby někdo byl v nějaké funkci. Naší prioritou je splnit program a slib voličům. V tento okamžik to můžeme dělat jen ve vládě,“ uvedl Michálek.
Ohánění se kumulací funkcí v případě Ivana Bartoše je jen snaha části Pirátů oslabit předsedu strany před nadcházejícím stranickým sjezdem.
Fotogalerie |