Sobota 4. dubna 2020, svátek má Ivana
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Piráty znemožnil, není to chlap, tohle neututláte. Řeší se další Michálkův exces

  Zatímco se na Žofíně lidé dohadovali, zda jde zastupitelstvo na ruku těm, kteří si z bydlení v Praze 1 udělali výhodný byznys, nevyžádanou pozornost na sebe přitáhl Jakub Michálek. Předseda poslaneckého klubu Pirátů se totiž pustil do jednoho z občanů, který držel transparent s heslem „Stydíme se za tebe, Pavle“. Michálek řekl, že jde o praktiky mafie a za vším jsou metody ruské dezinformační školy. Za své podivné vystoupení sklidil posměch přítomných, následně pořádnou dávku kritiky, a to i ze strany samotných pirátů.

  Na přepočítání přešlapů Jakuba Michálka za chvíli nebudou stačit prsty na obou rukou. Šéf poslaneckého klubu Pirátů se naposledy „předvedl“ na mimořádném zasedání zastupitelstva v Praze 1. Korunu všemu nasadil, když vystartoval na jednoho z demonstrujících občanů, který přišel vyjádřit svůj názor. Paradoxně přitom z mafiánských praktik obvinil muže, jenž je sám voličem Pirátů.

  Na Žofíně se v úterý 14. ledna odehrálo hned několik bizarních situací, ale jasné prvenství si vysloužil Jakub Michálek, jehož rozčílil transparent, na kterém bylo logo Pirátské strany. Použil ho přitom muž, jenž je podle vlastních slov voličem Pirátů. Na transparentu byl symbol politické strany jen proto, aby bylo jasné, komu je vzkaz věnován.

  Na cedulce bylo napsáno: „Stydíme se za tebe, Pavle.“

  Jakub Michálek byl na zasedání zastupitelstva terčem posměchu.

  Jakub Michálek byl na zasedání zastupitelstva terčem posměchu.

  Někdo by se tedy mohl domnívat, že se jednalo o vzkaz pro Pavla Čižinského, ale ve skutečnosti se mělo jednat o Pavla Nazarského, který je radním pro školství v Praze 1 právě za Piráty.

  Michálek se ovšem náhle převtělil do role ochránce autorského zákona, což bylo od piráta poměrně nečekané, a začal divoce vykřikovat, že se nejedná o člena Pirátů! To přitom nikde muž ani neuváděl.

  Předseda navíc slogan označil za „agresivní“.

  „Úplně stejné praktiky jakoby podepsané Piráty používá proti nám mafie v Praze 4. Odmítám tyto dezinformace a pochybný způsob vedení kampaně v zájmu ovládnutí křesel v radě,“ uvedl Jakub Michálek, který ovšem se svou reakcí značně přestřelil.

  Přímo na místě byl terčem posměchu přítomných lidí v sále a asi tou nejlichotivější přezdívkou, jíž ho lidé počastovali, byl „kašpar“.

  Nad chování mladého Piráta kroutili nevěřícně hlavou také lidé na sociálních...

  Nad chování mladého Piráta kroutili nevěřícně hlavou také lidé na sociálních sítích.

  „Tohle neututláte, živý přenos vás usvědčil. Navíc to není váš první exces. Měl byste se k tomu postavit jako chlap a omluvit se,“ vzkázal členovi Pirátů na Twitteru Petr Devera.

  „Tohle jsou metody ruské dezinformační školy. Podobné dezinformace dělá ODS na Facebooku. Ujišťuji vás, že se proti všem těmto mafiánským praktikám budeme bránit,“ pokračoval Michálek pro Novinky, které zároveň obvinil ze lživého titulku, když novinářka zveřejnila jeho konfrontaci s demonstrantem.

  Chování Jakuba Michálka už ovšem začíná rozčilovat i jeho stranické kolegy. Ti si na něj stěžují také na pirátském fóru.

  „Jsem zvědav na sebereflexi JM (Jakuba Michálka). I kdyby to byl ‚nějaký jouda‘, jak píšeš Petře, JM k němu přitáhl nepatřičně pozornost a sebe a Piráty znemožnil. Je jedno, že to bylo jinak, než to bylo popsané na Novinkách. Vyznění videa a celé roztržky je pro JM nelichotivé. Ostatní přítomní se mu leda vysmáli,“ napsal člen expertního týmu Pirátské strany pro dopravu Václav Včelica.

  Někteří přitom přešlapy svého stranického kolegy přehlížejí. Vojtěch Pikal, který před pár dny usiloval o pozici lídra strany, se v diskuzi ohledně Jakuba Michálka vyjádřil spíše k velikosti jednacího sálu v Praze 1, než k tomu, že si piráti opět udělali nežádoucí reklamu.

  Fotogalerie

  Premium

  KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

  Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

  Premium

  Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

  Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

  Premium

  Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

  Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 4. dubna 2020, svátek má Ivana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz