jít naiDNES.cz

Brazilský prezident Bolsonaro: Hoří mu Amazonie, ale vysmívá se vzhledu Macronovy ženy

Amazonie hoří a celý svět čelí hrozbě globální katastrofy. Muž, který by měl vyvíjet co největší úsilí tuto hrozbu odvrátit, ale raději zbaběle pálí do svých oponentů. Brazilský prezident Jair Bolsonaro na Facebooku výsměšně komentoval koláž, na níž je francouzský prezident Macron s manželkou Brigitte a také on sám se svou ženou. „Už rozumíš, proč Macron Bolsonara pronásleduje?“ stojí u koláže. Macron to označil za mimořádně neuctivý útok na jeho manželku.

Jakmile nastoupil do funkce, odlesňování Amazonie se rapidně zhoršilo. Teď „plíce světa“ dokonce brazilskému prezidentovi Jairu Bolsonarovi hoří pod rukama, on ale vypadá, jako by mu to bylo docela jedno.

Nejenže Bolsonaro odmítá peněžní pomoc z Evropy s ironickými poznámkami, že Brazílie není ničí kolonie, dokonce má čas na to, aby na sociálních sítích urážel svoje oponenty. A to zcela zbabělým a nechutným způsobem.

V reakci na slova francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, že Brazílie snad brzy bude mít nového a kompetentního prezidenta, totiž Bolsonaro okomentoval koláž, na které jsou oba dva se svými manželkami. „Už rozumíš, proč Macron Bolsonara pronásleduje?“ je u koláže napsáno.

Brazilský prezident Bolsonaro se trapně vysmál Macronově manželce Brigitte.

Neponižujte toho chlapíka, napsal výsměšně brazilský prezident Bolsonaro.

„Neponižujte toho chlapíka, ha, ha, ha,“ napsal k fotce Bolsonaro, který se tak Macronovi za jeho první dámu v podstatě vysmál. Koláž je totiž narážkou na vzhled manželek obou prezidentů. 

Zatímco po Macronově boku stojí šestašedesátiletá Brigitte, Bolsonaro má doma skoro o polovinu mladší političku Michelle.

Ve Francii probíhá summit zemí G7. A minimálně první den se nesl v hodně...

Emmanuel Macron a jeho manželka Brigitte s Angelou Merkelovou

Macron už na Bolsonarův komentář stihl zareagovat na probíhajícím summitu G7 v jihofrancouzském Biarritzu. Označil jej za neuctivý.

„Je to smutné pro něj i pro Brazilce, brazilské ženy, které bezpochyby cítí stud, když čtou něco takového od svého prezidenta... Jsou to mimořádně neuctivé útoky na mou ženu,“ řekl.

Brazilský prezident Bolsonaro se trapně vysmál Macronově manželce Brigitte.

Brazilský prezident Jair Bolsonaro

Kvůli alarmující situaci v Amazonii jsou oba prezidenti v posledních týdnech na nože. Macron Bolsonara obviňuje ze zanedbávání boje s rozsáhlými požáry, dokonce už pohrozil, že bude mít jeho laxnost dopad i na volný obchod mezi EU a jihoamerickými zeměmi.

Bolsonaro zase Macrona obvinil, že se k jeho zemi chová jako ke kolonii. 

Fotogalerie

Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře