Tenisový boss Kaderka: Valachová zruinovala sport a teď se usmívá jako Panenka Marie!

20. června 2018
Tak tomu se říká zdrcující kritika! Tenisový boss Ivo Kaderka na valné hromadě České unie sportu dost ostře zhodnotil Kateřinu Valachovou (ČSSD), bývalou ministryni školství, mládeže a tělovýchovy, která podle něj způsobila v českém sportu totální chaos. Co dále o usměvavé političce prezident Českého tenisového svazu řekl?

Kaderka se s Valachovou vůbec nemazlil. Jednačtyřicetiletou rodačku z Brna označil za ministryni chaosu, lží a slibů!

„Způsobila totální chaos, finanční krizi, že se sport stal toxickým prostředím, že jeho představitelé, kteří shánějí pro sport peníze, jsou pro veřejnost kontroverzní hovada,“ řekl směrem k Valachové Kaderka, který exministryni na valné hromadě také vyzval k veřejné omluvě a vyvození osobní zodpovědnosti. 

Kaderkovi nejspíše vadí to, že Valachová loni zrušila vypsané dotační programy, kvůli čemuž se velká část sportovních svazů ocitla na dlouhé měsíce bez finančních prostředků.

Programy pak Valachová vypsala znovu, ale za podmínek, s nimiž většina svazů nesouhlasila. Kvůli tomu dostal český sport méně finančních prostředků oproti původnímu plánu, a navíc ještě později.

„Dělala si, co chtěla. Zničila všechno, co fungovalo, přivedla sport na pokraj bankrotu. I silný tenisový svaz si musel vzít úvěr pět milionů, aby přežil,“ hněval se dále tenisový boss, který nemůže pochopit, že poslankyně za ČSSD dělá, jako by se nic nestalo.

„Chodí po parlamentu, je placena z peněz daňových poplatníků, usmívá se jako Panenka Marie, třikrát týdně je v televizi a říká nám, jak bychom měli žít. Mně ta situace připadá neuvěřitelná,“ zoufá si Kaderka.

A reakce Valachové přišla v podstatě hned. Ta na svém Facebooku napsala, že se omlouvat České unii sportu nebude, jelikož nemá za co. 

„Je to absurdní. Já se nesnažila ovlivňovat dotace. Za to jsou Policií ČR stíháni jiní lidé. Já jsem naopak nastavila transparentní podmínky, ve kterých se neuměli či nechtěli někteří pohybovat, protože jim daleko více vyhovuje kalná netransparentní voda. Takže můj vzkaz je: Když hledáte viníka, tak se podívejte do zrcadla,“ odpověděla Kaderkovi Valachová.

Kaderka na valné hromadě jen nekritizoval, ale také se nepřítomné Valachové zeptal, zdali někdy byla v bytě na pražském Senovážném náměstí, kde se její bývalá náměstkyně Simona Kratochvílová měla scházet s fotbalovým funkcionářem Miroslavem Peltou a domlouvat se s ním na rozdělování dotací. 

„Jsou důkazy, že jste v tom bytě byla,“ vzkázal političce Kaderka.

Valachová na tento dotaz zatím na svém Facebooku nereagovala.

Fotogalerie


Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:57 čtvrtek 18. října 2018. Anketa je uzavřena.

  • 16
  • 11
  • 9
  • 8
  • 7
  • 7
Komentáře