jít naiDNES.cz

Tragédie v Rakousku: Studentka Iva (†24) z Ostravy zemřela kvůli nepozornosti

V sobotu večer tragicky zemřela po pádu z vodopádu čtyřiadvacetiletá Češka Iva H., která se v Rakousku účastnila závodu LowCost Race, při kterém dvoučlenné týmy cestují s omezeným rozpočtem po Evropě a plní různé výzvy. Start byl v pátek v Praze a Iva se svojí kamarádkou a se 100 eury v kapse vyrazila vstříc dobrodružství. V pátek i v sobotu přes den ještě dávala usměvavé fotky z cesty na svůj facebookový profil…

V sobotu večer v rakouských Alpách uklouzla na kameni a spadla z Krimmelského vodopádu do vody, kde se následně utopila. Na místo neštěstí přijel z Čech i Milan Škoda, zakladatel závodu. 

„Stala se tragédie, která hluboce zasáhla celý organizátorský tým, cítíme s rodinou a pozůstalými. Aktuálně je pro nás nejdůležitější komunikace s rodinou dívky a vyjádření soustrasti. Zároveň komunikujeme se všemi účastníky závodu, kterým vysvětlujeme celou situaci a probíráme s nimi, zda chtějí dále pokračovat, či nikoliv. Toto rozhodnutí necháváme na nich.“

Na místě nehody se následně sešlo několik týmů, které tam pro Ivu vytvořily pietní místo. Ostatní týmy se setkávají po celé Evropě, aby společně uctily její památku. Organizátoři také svolali soukromé setkání komunity v České republice pro týmy, které si přály ze závodu odstoupit. Tam uspořádají pietní akci a snaží se zajistit odbornou pomoc, která týmům pomůže se s tragédií vyrovnat.

Iva vystudovala Filozofickou fakultu Ostravské univerzity, pracovala v bance v Dolních Vítkovicích, částečně žila v italském městečku Civitavecchia, kde má část rodiny, a loni v září začala studovat umění na Ostravské univerzitě. Měla ráda psy, cestování, kapelu Guns N’ Roses, Věru Špinarovou a komediální filmy.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:09 4. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  21
 • Cože
  13
 • Trapas
  12
 • Super
  5
 • Haha
  5
 • Sladký
  4
Komentáře

Mohlo by vás zajímat