Proč nemají lidé rádi Pražáky? Volili jste Schwarzenberga, říká generál Blaško

Generálmajor v záloze Hynek Blaško | foto: reprofoto AČR

Generálmajor v záloze Hynek Blaško je znám pro svá jasná a někdy i trochu drsnější prohlášení. Jako volební lídr Strany práv občanů ve Středočeském kraji, podobně jako ostatní zemanovci v republice, neuspěl. Přesto si zachovává odstup a komentuje aktuální situaci.

Před sněmovními volbami vyzýval Hynek Blaško k vyhnání Kalousků, Sobotků, Bělobrádků a jiných politických dinosaurů z politiky. Podle něj se to nepodařilo a výraznou zásluhu na tom mají obyvatelé hlavního města.

„Jsem přesvědčen, že výzva vyšla naplano a dinové jsou tam stále. Kdesi jsem četl rozčilenou kritiku těch, co nemají rádi Pražáky. Upřímně, vážení Pražáci, jak vás venkovan může mít rád, když jste vytáhli z bahna TOP 09, panu Schwarzenbergovi dali přes 19 000 preferenčních hlasů a tak by se dalo pokračovat donekonečna,“ řekl pro ParlamentniListy.cz.

Také není příliš nakloněn současnému dění v Poslanecké sněmovně, kde se jednotlivé strany nemohou shodnout a podpořit vládu hnutí ANO. Nakonec se to tak stane zkázou těch, kteří vzniku vlády brání. 

„Osobně bych byl pro to, aby se přestalo diskutovat o tom, zda důvěru této vládě, či ne, a páni poslanci si vyhrnuli rukávy a společně s touto vládou začali pracovat. Tak, jak slibovali před volbami. Jestli tak neučiní, polovina ze současných stran a hnutí se po případných nových volbách v parlamentu vůbec neobjeví a zmizí v propadlišti dějin.“

A proč se na aktuálním dění zemanovci s SPO nijak nepodílí? Strana ve volbách dramaticky propadla pod vedením Františka Ringa Čecha, když získala 0,36 % hlasů. „Chybná strategie volebního boje, lpění na překonaných symbolech a tak dále. To nechť si zhodnotí předsednictvo,“ komentuje volební neúspěch Blaško, který získal 120 preferenčních hlasů.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:54 neděle 29. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  113
 • Trapas
  60
 • Haha
  9
 • Cože
  6
 • Sladký
  6
 • Tvl
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat