jít naiDNES.cz

Češi, tam nejezděte! V hotelu hrůzy v Hurghadě opět řádí smrtelná bakterie

Hotel Steigenberger Aqua Magic, kde loni zemřeli dva hosté, je přímo místem hrůzy. Dalších 25 se nakazilo bakterií E. coli. | foto: koláž Expresu

Na první pohled jde o luxusní resort, který si nemůže dovolit kdekdo. Ve skutečnosti je hotel Steigenberger Aqua Magic v egyptské Hurghadě spíš místem hrůzy. Loni tam za záhadných okolností zemřel britský pár Susan a John Cooperovi, a jak vyšlo najevo, za poslední 4 roky se na místě vyskytlo 40 případů všemožných zdravotních problémů. Nyní se historie opakuje, nejméně 25 turistů se nakazilo infekcí zákeřné bakterie E. coli!

Získat pět hvězdiček ve vyhlášeném egyptském letovisku Hurghada, to se povede jen málokterému hotelu. Do vybrané společnosti patří i luxusní resort Steigenberger Aqua Magic, který na pohled skutečně působí mimořádně luxusně. Ve skutečnosti jde ale o možná nejnebezpečnější místo v Hurghadě.

Jistě vzpomínáte na rok starý případ, kterému se věnovala média z celé Evropy. Britští manželé Susan a John Cooperovi právě v jednom z pokojů hotelu zemřeli. 

Jejich dcera se dodnes snaží prokázat, že je zabila chemikálie, kterou předtím v pokoji rodičů sama cítila. Vyšetřování zatím není u konce, egyptské úřady každopádně na základě pitvy uvedly, že manžele zabila infekce způsobená bakterií E. coli (Escherichia coli).

Luxusní hotel Aqua Magic.

Na první pohled hotel vypadá luxusně.

V tu chvíli vyšlo najevo, že hotel Steigenberger Aqua Magic čelí doslova záplavě nejrůznějších stížností a žalob. Britskému The Sun se Nick Harris, odborník na cestovní právo, svěřil, že jen on sám se za poslední čtyři roky zabýval čtyřiceti případy zdravotních problémů.

Další vlna zdravotních potíží spojených s bakterií, která měla zabít manžele Cooperovy, se objevila nyní. Opět to byl The Sun, kdo informoval o tom, že se v hotelu epidemií nakazilo nejméně pětadvacet britských turistů. Čísla ale pravděpodobně budou stoupat.

Bakterie E. coli se může projevit v neškodné formě, také ale může způsobit vážné zažívací problémy a v krajním případě i selhání ledvin a smrt. Nejmladšímu nakaženému je jeden rok.

Výskyt bakterie je spojen se špatnou hygienou, může být způsobena závadnou vodou, která je v Egyptě běžná, také se ale vyskytuje v syrových jídlech. A jak dokazuje například fotografie pořízená jedním z návštěvníků, v hotelu Steigenberger Aqua Magic není problém k večeři dostat třeba kompletně syrové kuře.

Dá se jen těžko věřit, že takové jídlo nabízí pětihvězdičkový hotel.

Dá se jen těžko věřit, že takové jídlo nabízí pětihvězdičkový hotel.

„Je to velmi znepokojující a lidé by se měli mít na pozoru. Jestli navštívíte tento resort, vkládáte svůj život do cizích rukou. Standardy jsou tam volnější než v Británii. Když tam jíte, je to trochu jako ruská ruleta. Musíte se totiž spolehnout na to, že si jiní lidé myjí ruce,“ varuje odborník Nick Harris pro The Sun. 

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře