Smrt v Hurghadě objasněna? Britský pár se zřejmě otrávil jedem na hubení hmyzu!

Britský pár byl možná otráven jedem na hubení hmyzu, který byl použit v sousedním pokoji. | foto: Internet

Britský pár, který za dosud nevyjasněných okolností zemřel v pokoji luxusního hotelu v Hurghadě, mohl zabít nebezpečný přípravek na hubení hmyzu. Ve vedlejší místnosti jej o den dříve použila deratizační firma a výpary se pak možná stropem dostaly ven. Tato varianta by se shodovala i s tvrzením dcery zemřelých manželů, podle níž v pokoji něco podivně páchlo a zřejmě to oba dva zabilo.

Britský pár podle jejich dcery Kelly zabilo něco, co podivně páchlo v jejich pokoji. A nové zjištění serveru The Times ukazuje, že by dost možná mohla mít pravdu.

Jak se totiž ukázalo, specializovaná firma pouhý den předtím použila ve vedlejším pokoji přípravek na hubení hmyzu. Jde o tzv. lambda cyhalothrin, který je vysoce toxický a dráždivý pro všechny savce, člověka nevyjímaje.

V pokoji, kde byl jed použit, firma podle všeho utěsnila dveře páskou, aby se výpary nedostaly ven. Jenže i přesto zřejmě část látky nakonec z místnosti skutečně unikla, a to stropem. 

Cooperovi se pak mohli přes noc životu nebezpečných výparů nadýchat, což by vysvětlovalo to, proč byli John a Susan předchozího večera zcela v pořádku, ale druhý den je dcera Kelly oba našla ve velmi vážném stavu.

„Dcera byla v tom pokoji s mojí maminkou a prý zaregistrovaly podivný smrad. Jediné, co s tím udělaly, bylo, že ten zápach přestříkaly parfémem. Potom za nimi do pokoje přišel i otec a usnuli tam, ale dcera se asi po hodině vzbudila s tím, že se jí z toho zápachu dělá špatně. Můj táta ji proto přivedl za mnou, rozloučili jsme se a šli jsme spát odděleně. Táta byl ještě v pořádku a řekl, že se uvidíme zítra,“ popsala Kelly již dříve s tím, že je o otravě svých rodičů přesvědčena.

Zjištění The Times ji dává za pravdu. V luxusním hotelu Steigenberger Aqua Magic byl zjištěn i výskyt bakterie Shigella a hodně se mluví o tragických hygienických podmínkách v místní kuchyni, v případě britského páru je ovšem otrava jídlem prakticky vyloučena.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:06 čtvrtek 10. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  29
 • Super
  13
 • Cože
  10
 • Trapas
  9
 • Sladký
  9
 • Haha
  7
Komentáře