Pohled do kuchyně hotelu v Hurghadě: Smrt byla otázkou času, říká bývalý zaměstnanec

Podle bývalého zaměstnance Seana byl hotel Steigenberger Aqua Magic „pastí smrti“. Sám se prý diví, že někdo zemřel až po takové době. | foto: The Sun

Minimálně pět let byl hotel Steigenberger Aqua Magic, kde před několika dny záhadně zemřel britský pár, pastí smrti. Alespoň ho tak nazývá bývalý zaměstnanec, který už v roce 2013 na vlastní kůži okusil zdejší podmínky absolutně se neslučující se základními hygienickými zásadami. V kuchyni se vařilo zdraví ohrožující jídlo a on sám, ačkoliv na místě pracoval jen krátce, si dvakrát prodělal zažívací potíže. A prý se diví, že trvalo tak dlouho, než v hotelu někdo zemřel!

Smrt britského páru Johna a Susan Cooperových obestírá řada pochybností. Egyptské úřady zarytě tvrdí, že oba zemřeli přirozeně, podle dcery Kelly Ormerodové je otrávila látka v jejich pokoji, kterou tam prý bylo cítit už den před tragickou smrtí.

Zároveň se ale také množí svědectví o naprosto tragických hygienických podmínkách, které v hotelu Steigenberger Aqua Magic panují. Vedení hotelu muselo za poslední dobu řešit desítky stížností a na internetu se například objevily fotografie totálně syrového masa, které místní kuchyně servíruje.

Serveru The Sun se teď navíc podařilo získat svědectví muže, který v hotelu pracoval. Podle Brita Seana McLoughlina byla smrt některého z návštěvníků jen otázkou času. A prý se velice diví, že přišla až pět let od chvíle, kdy hotel opustil.

„Pracoval jsem tam v roce 2013 a musím říct, že je to smrtící past. Překvapuje mě, že to tak trvalo, než někdo zemřel. Jídlo bylo naprosto otřesné a třeba kotle tam spravovali lidé, kteří neměli nejmenší tušení, co dělají,“ popisuje nyní otec dvou dětí z Bristolu.

„V kuchyni jsem viděl, jak jídlo omývají místní vodou. Řekl jsem jim, že je to špatně, ale všem to bylo jedno,“ říká. Turistům je přitom důrazně doporučováno, aby si místní vodou raději ani nevyplachovali ústa.

S prací v Egyptě Sean skončil po dvou měsících kvůli nehodě na motorce, stejně by tam však delší dobu asi nevydržel. Dvakrát, konkrétně během prvních dvou týdnů, si užil svoje se zažívacími problémy a trpěl akutním průjmem. „Celá země je zkažená,“ zakončuje.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:16 26. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  105
 • Trapas
  52
 • Tvl
  43
 • Cože
  33
 • Haha
  24
 • Sladký
  16
Komentáře

Mohlo by vás zajímat