„V pokoji něco podivně páchlo a otrávilo je to!“ Dcera objasňuje smrt britského páru

Jak to doopravdy bylo se záhadnou smrtí v Hurghadě? | foto: Daily Mail, The Sun, koláž Expresu

Egypt si stojí za přirozenou smrtí, veřejnost se po zhlédnutí obrázků totálně syrového masa přiklání k variantě otravy jídlem. Dcera britského páru, který záhadně zemřel v luxusním hotelu v Hurghadě, je však přesvědčena o tom, že ji o rodiče připravila neznámá látka, která podivně páchla celým pokojem. „Vypadali opravdu nemocně, ale jídlo jsme měli v pořádku,“ říká.

Další smrt v „prokleté Hurghadě“ zaměstnává média po celém světě. Starší pár, devětašedesátiletý John Cooper a jeho o šest let mladší žena Susan, záhadně zemřel během dovolené v luxusním hotelu Steigenberger Aqua Magic. Teorie o příčině tragické události se různí.

Prvotní varianta, které se zarytě drží egyptské úřady, hovoří o přirozené smrti. Muž měl prý zemřít na infarkt, žena následně šokem z jeho smrti. Jenže nyní se zdá, že jde jen o báchorku, kterou si Egypťané vymysleli ve snaze chránit svůj nesmírně výnosný cestovní ruch. Ostatně by to nebylo poprvé.

Během uplynulých dnů se internetem také začaly šířit fotografie dokumentující naprosto tragické hygienické podmínky, které v pětihvězdičkovém hotelu panují. V místní restauraci například personál servíruje syrové kuřecí maso, jehož konzumace může v krajním případě ke smrti skutečně vést. 

Hotel Aqua Magic se za poslední dobu potýká s desítkami stížností a žalob od hostů, kteří si kvůli otravě jídlem prožili dovolenou hrůzy. Otrávili se snad stejným způsobem i John a Susan Cooperovi?

Dá se jen těžko věřit, že takové jídlo nabízí pětihvězdičkový hotel.

Dá se jen těžko věřit, že takové jídlo nabízí pětihvězdičkový hotel.

Obě tyto teorie vyvrací dcera zemřelého páru Kelly Ormerodová (40), která spolu s rodiči dovolenou v Hurghadě trávila. „V noci předtím, než jsme se rozloučili, byli zdraví a fit. Měli jsme výborné rodinné jídlo,“ prozradila serveru BBC, že jídlo bylo naprosto v pořádku.

Když ale druhý den za rodiči přišla, oba na tom byli velmi špatně, prý doslova na pokraji sil. „V jedenáct hodin jsem na ně šla zaklepat, myslela jsem, že si jen přispali. Jenže pak jsem otevřela dveře a viděla jsem tátu, že je extrémně nemocný. Máma také jen ležela na posteli. Byli na tom opravdu špatně,“ říká a vyvrací tím i teorii o náhlém infarktu.

Co ale Johna a Susan zabilo? Podle Kelly se zcela jednoznačně otrávili, prý něčím, co bylo u nich v pokoji. Její dcera, která s nimi dovolenou trávila, si prý v pokoji prarodičů už předešlého dne všimla velmi podivného zápachu. Ten by mohl značit otravu oxidem uhelnatým, což je také jednou z možných variant, cestovní kancelář Thomas Cook ale přítomnost tohoto plynu vyloučila.

John a Susan měli podle úřadů zemřít přirozeně, jejich smrt je však zahalena...

John a Susan Cooperovi měli podle úřadů zemřít přirozeně, jejich smrt je však zahalena tajemstvím.

„Dcera byla v tom pokoji s mojí maminkou a prý zaregistrovaly podivný smrad. Jediné, co s tím udělaly, bylo, že ten zápach přestříkaly parfémem. Potom za nimi do pokoje přišel i otec a usnuli tam, ale dcera se asi po hodině vzbudila s tím, že se jí z toho zápachu dělá špatně. Můj táta ji proto přivedl za mnou, rozloučili jsme se a šli jsme spát odděleně. Táta byl ještě v pořádku a řekl, že se uvidíme zítra,“ popisuje Kelly. Přesvědčeně ještě dodává: „V té místnosti prostě bylo něco, co je zabilo. Něco zřejmě vdechli.“

Je těžké uvěřit, kolik záhadných kriminálních případů se v Hurghadě za poslední roky odehrálo. V několika případech o tom vědí své i Češi. Asi za všechny mluví případ dvojnásobné vraždy Moniky a její dcery Klárky, za niž byl k výjimečnému trestu odsouzen Petr Kramný.

Zpočátku se mělo za to, že vrahem vůbec není, následný soud zase provázela řada dohadů a nesrovnalostí. O obnovu procesu s Kramným teď usiluje spolek na podporu nezávislé justice Šalamoun.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:18 25. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  22
 • Cože
  17
 • Super
  10
 • Trapas
  10
 • Haha
  7
 • Sladký
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat