Prokletá Hurghada: Smrt manželů měla být přirozená, přibývá však podezřelých okolností

Manželé John a Susan Cooperovi měli zemřít přirozeně, jejich smrt ale zahalují podivné okolnosti. | foto: Daily Mail

V oblíbeném egyptském letovisku Hurghada zemřela dvojice britských turistů. Podle úřadů byla jejich smrt přirozená – muže postihl infarkt a ženu zabil šok z jeho smrti. Jenže postupem času vyplouvají na povrch podezřelé okolnosti. Ve hře jsou i varianty otravy oxidem uhelnatým či jídlem. A o tom, že smrt rodičů nebyla náhodná, je přesvědčena i jejich dcera.

Musí být snad prokletá. Hurghada, chlouba Egypta a oblíbená turistická destinace, čelí dalšímu případu záhadného úmrtí. Tentokrát jde o manželský pár z Británie, devětašedesátiletého Johna a o šest let mladší Susan.

Manželé Cooperovi bydleli v luxusním hotelu Aqua Magic. Zprvu se mělo za to, že Johna postihl infarkt a Susan následně v nemocnici zemřela žalem. Jenže teď vyplouvají na povrch informace ukazující na zcela jiné příčiny. A potvrzuje to i dcera Kelly Ormerodová (40), která je smrtí rodičů zdrcena.

Stanici Sky News Kelly prozradila, že když ráno vstoupila do pokoje rodičů, oba vypadali vážně nemocní. Příznaky prý měli stejné. Když pak zavolala lékaře, otec zemřel ještě v hotelu přímo jí před očima. Matku stihli záchranáři převézt do nemocnice, kde následně zemřela také.

Susan s dcerou Kelly, podle níž je smrt rodičů velmi podezřelá.

Susan s dcerou Kelly, podle níž je smrt rodičů velmi podezřelá.

Zmíněné příznaky infarkt a smrt žalem vylučují, jednou z dalších variant je proto otrava oxidem uhelnatým. Cestovní kancelář Thomas Cook, u níž byl John mimochodem zaměstnán, ale oznámila, že žádné důkazy o přítomnosti plynu nenašla.

Podle serveru Daily Mail pak existuje ještě třetí varianta a tou je otrava jídlem. Nasvědčuje jí především to, že si minimálně čtyřicet dalších hostů stěžovalo na nevolnost, přičemž u některých měla být mimořádně silná.

Co případu na záhadnosti ještě přidává, je podivné chování úřadů i zástupců hotelu. Ti si totiž až nápadně zarytě stojí za tím, že za smrtí britského páru není cizí zavinění. Místní guvernér například i přes podezřelé okolnosti vydal prohlášení s titulkem: Přirozená smrt staršího britského muže a jeho manželky.

Luxusní hotel Aqua Magic.

Luxusní hotel Aqua Magic

Do očí bijící je pak rozpor ve vyjádření cestovní kanceláře Thomas Cook a vedení hotelu Aqua. Cestovka vydala prohlášení, že z důvodu četných zdravotních problémů evakuovala 301 hostů, jenže hotel naopak tvrdí, že nikdo z hostů žádné problémy nemá.

Za objasnění pravdy teď bude bojovat dcera Kelly, která o smrti rodičů mluví jako o velmi podezřelém případu. Hurghada podobným problémům nečelí poprvé, Čechům je například dobře známá vražda Moniky a dcery Kláry, které se dopustil Petr Kramný. O tom, jak to s vraždou doopravdy bylo, se spekuluje dodnes.

Egyptské úřady jsou ale známé tím, že se podobné případy snaží co nejvíce zlehčovat, aby se nepřišlo o příliv turistů, kteří v Hurghadě představují zásadní přínos do státního rozpočtu. Například terorista, který v roce ubodal kromě dalších turistek i Češku Lenku, byl prý pouze duševně nemocný. Z tohoto důvodu také neskončil ve vězení, nýbrž pouze v psychiatrické léčebně.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:22 22. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  14
 • Cože
  9
 • Trapas
  9
 • Super
  7
 • Haha
  7
 • Sladký
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat