jít naiDNES.cz

Nehoda v Humpolci: Kočárek smetl bývalý policista! „Bezva kluk,“ hájí ho místní

Děsivé: Na snímku je vidět odstavený vůz značky Hyundai a na kusy roztrhaný kočárek. | foto: Expres.cz

Kočárek se dvěma malými dětmi, z nichž jedno (†2) zemřelo a druhé (1) utrpělo těžké zranění, měl srazit bývalý policista Jiří P. (54), který pochází z vesnice nedaleko Humpolce. Místní občané ho ale hájí. Je to prý bezva chlap, alkoholu se vyhýbal a žil šťastný rodinný život.

V úterý v ranních hodinách řidič terénního vozu Hyundai projížděl městem Humpolec. V Hradecké ulici poblíž tamního parčíku srazil osmapadesátiletou ženu i kočárek s jejími vnoučaty. 

Dvouletý chlapec náraz nepřežil, jeho osmiměsíční sestra bojuje o život v nemocnici v Brně. 

Podle svědků nehody řidič jel rychlostí 70 kilometrů za hodinu a navíc v protisměru. Nové svědectví ukázalo, že muž, který smetl kočárek, je bývalý policista.

„Způsobil to prý Jirka, nechci tomu ani věřit,“ svěřil se Blesku muž, který pocházel ze stejné vesnice a řidiče znal.

Bezva kluk, když odešel od policie, nastoupil k bezpečnostní agentuře,“ nechala se slyšet zase žena, která prý s Jiřím chodila do školy.

„To není možné, je to slušný chlap. Toho byste v hospodě nepotkali. Vůbec, je to taková slušná, možná trochu uzavřená rodina,“ přidala se sousedka.

Bývalému policistovi Jiřímu P. teď hrozí až šest let vězení. K vyšetřování nehody byli přizváni také soudní znalci z oboru dopravy. Ti podle policejní mluvčí zjišťují, zda před tragédií nedošlo k technické závadě vozidla.

Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní.

Fotogalerie

Komentáře