Hřib chtěl jednat o Tour de France pro Prahu, místo toho řeší v Bruselu audit

5. prosince 2019
Původně jel pražský primátor Zdeněk Hřib do Bruselu, aby jednal o lepší dostupnosti bydlení a možnosti závodu Tour de France v české metropoli. Místo toho se zdá, že hlavním a jediným tématem v Bruselu je pro české zástupce řešení auditu premiéra Babiše. Pražané tedy na informace ohledně plánovaných schůzek zatím čekají marně.

Letošní ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začal netradičně v Bruselu. Za dva roky bude závod zahájen v Kodani a do budoucna chce o tuto čest usilovat také Praha. Organizátorům Tour de France se tento nápad navíc zamlouvá.

„Praha je nádherné město, jedno z nejkrásnějších hlavních měst vůbec. Karlův most i další místa jsou výjimečná, ale k tomu, aby se o tom uvažovalo, je nutné, aby Praha podala kandidaturu,“ vysvětloval už v minulosti ředitel závodu Christian Prudhomme.

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) o této možnosti měl jednat při své aktuální návštěvě Bruselu. Zatím se však Pražanům nepochlubil, jak je se svým předsevzetím daleko. 

„Praha by mohla vstoupit do hry. Vím, že už byly navázány kontakty mezi naší organizací ASO a městem Praha,“ prozradil Thierry Gouvenou, který pracuje jako technický ředitel Staré dámy, jak se Tour de France také přezdívá.

Jednání potvrdil také pražský radní pro oblast školství, sportu, vědy a podpory podnikání Vít Šimral (Piráti): „Jednáme v součinnosti s Českým svazem cyklistiky, se Škodou Auto a s pořádající agenturou.“

Tour de France by se v budoucnu mohla podívat i do Prahy.

Náklady na pořádání takové události by Prahu přišly na několik milionů. Obecně se mluví o tom, že zahajovací etapa Tour de France může dané město přijít na 250 tisíc eur. Díky celosvětovému zájmu si však radní slibují, že se peníze do rozpočtu několikanásobně vrátí.

Zdeněk Hřib by se mohl inspirovat například v Budapešti, kde uspěli se svou žádostí o pořádání etapy 103. ročníku Giro d’Italia.

Fotogalerie

Komentáře