Topící se žena bezvládně plavala na hladině bazénu, lidé dvě minuty jen přihlíželi

Případ naprosté lidské lhostejnosti se odehrál v bazénu v Hradci Králové. Kamerové záběry ukazují ženu, která se začala topit, po chvíli dokonce znehybněla a její bezvládné tělo se celé dvě minuty vznášelo nad hladinou. Za tu dobu kolem ženy proplavalo hned několik lidí, jenže ani jeden z nich ženě nepomohl. Jeden muž se za ní dokonce ohlédl, následně ale zrak odvrátil a plaval dál, jako by se vůbec nic nedělo!

Celé dvě minuty se topila, nedočkala se ale žádné pomoci. Děsivé video, které včera v reportáži odvysílala FTV Prima, ukazuje záběry z veřejného bazénu v Hradci Králové, které jsou důkazem naprosté lidské lhostejnosti.

Video ukazuje topící se starší ženu, která se snaží doplavat k okraji bazénu, když jí najednou dojdou síly a přestane se hýbat. Následně pak jen nehybně plave na hladině vody s ponořeným celým obličejem.

Každý by čekal, že se kdokoliv z několika desítek návštěvníků bazénu seniorce vrhne na pomoc. Jenže nic takového se nestalo. Naopak, kolem bezvládného těla za celou dobu záznamu, což je zřejmě až dvě minuty, proplave několik lidí, jako by se nic nestalo.

Žena dvě minuty bezvládně plavala na hladině bazénu, nikdo jí nepomohl.

Lidé se pohledem na topící se ženu zřejmě dobře bavili.

Záznam například ukazuje muže, který se u topící se seniorky pozastaví, podívá se na ni, ale následně pokračuje v plavání. Úplně stejně se o nehybné plovoucí tělo zajímá i několik dalších plavců, žádného z nich ale nenapadne seniorce pomoct.

Hodně šokující je i pohled na skupinku několika dětí, které v tu chvíli v bazénu měly plavecký kroužek. Topící se seniorka je pro ně zřejmě zajímavou atrakcí, sledují ji, ale nikoho z nich nenapadne přivolat pomoc.

Žena dvě minuty bezvládně plavala na hladině bazénu, nikdo jí nepomohl.

Muž se u ženy pozastaví, po chvíli ale pokračuje v plavání.

Teprve po několika minutách se konečně našla dobrá duše, která splnila svou občanskou povinnost a seniorce bojující o život pomohla. Skupina několika několika lidí ji vytáhla na břeh a pomocí defibrilátoru ji pět minut zkoušeli resuscitovat. To se zprvu nedařilo, posléze si ale ženu převzali záchranáři, jimž se jako zázrakem po nějaké době podařilo její životní funkce obnovit.

Otázkou je i to, proč topící se ženě po celou dobu nepřišli na pomoc plavčíci. Ti se přitom v tu chvíli v bazénu nacházeli dva. Vysvětlení nabídl Stanislav Bydžovský, který v areálu působí jako vedoucí.

„Na ten bazén, vzhledem k jeho rozměrům a hloubkám, stačí dva plavčíci, kteří drží dozor. Ta paní plavala v rohu bazénu, normálně splývala a nejevila známky toho, že by se měla topit,“ řekl Bydžovský.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat