Bývalý kriminalista o případu Míša: Jestli je matka nacistka, to musí policie prověřit!

 • Míša M. (12) zmizela beze stopy před měsícem
 • Ztratila se nejspíš ráno cestou do školy
 • Hlavní podezřelý Otakar S. před dvěma týdny spáchal sebevraždu
 • Dosud nejsou známé žádné stopy, vedoucí k dívce

Přítel matky zmizelé Míši Muzikářové Otakar S. spáchal sebevraždu. O tom, že se zabije, psal Míšině matce již pět dní poté, co se dvanáctiletá holčička ztratila. | foto: koláž Expres.cz

Pátrání po Míše Muzikářové z Ústí nad Labem trvá bezvýsledně již druhý měsíc. Množí se spekulace, domněnky a teorie, které se záhadné zmizení snaží vysvětlit. Ty nevynechávají ani samotnou rodinu dívky. Zvláště na Míšinu matku Evu se snesla vlna kritiky. Redakce Expres získala exkluzivní vyjádření bývalého kriminalisty, který případ delší dobu sleduje. Co si o něm myslí?

Bývalý kriminalista, který si z osobních důvodů přál zůstat v anonymitě, nicméně je redakci blízký, se zcela exkluzivně vyjádřil k prostředí, ve kterém ztracená Míša vyrůstala. Byl velmi přímý a jeho pohled na věc si nyní můžete přečíst i vy!

Internet poslední dobou šokuje chování Evy Muzikářové, matky ztracené dívky. Kritizovány jsou jak její politické postoje a projev na sociálních sítích, tak to, že podle obyvatel Ústí nad Labem se žena po večerech velmi často nachází ve výčepnách, což je poněkud zarážející, vzhledem k tomu, že přes měsíc postrádá dceru.

Jak ale bývalý kriminalista podotýká, vše nemusí být tak černobílé.

Její extrémismus není relevantní

„Co se politických názorů týče, tak inklinaci matky k nacismu, pokud je informace pravdivá, není třeba vysvětlovat. Buď nacistka je a nebo není. Je tu však otázka, zda to nějak nesouvisí s oběma zájmovými případy. To však musí zjistit policie, nebo se o to alespoň pokusit.“

Kromě extremistických sklonů se objevily pochybnosti o tom, zda je Eva „správná máma“, když se po zmizení dítěte potlouká po hospodách. Ani to ale odborník nevidí jednoznačně.

„To, že matka chodí po zmizení své dcery po putykách, nemusí nic znamenat. Třeba jen to zmizení a celou tu situaci bez chlastu a kámošů nezvládne. Nebo to může mít i jiné důvody. Jde však o to, jestli ty důvody mají nějakou souvislost a jakou vůbec s případem zmizení Míši. To musí prověřit policie s pomocí psychiatra nebo psychologa.“

Ovšem ani se zapojením odborníků na lidskou psychiku to není tak snadné. Policie totiž sice tyto znalce povolat může, ale podobným způsobem prověřovat je možné pouze osoby, které jsou již účastny trestního řízení, což není případ Míšiny matky.

Kdyby něco měli, nepustí ho

Ohledně dívčina zmizení dosud žádné obvinění nepadlo, a to dokonce ani v případě již zemřelého Otakara S., přestože se o něm ledacos povídá a policie připustila, že jej vyšetřovali ve věci sexuálního obtěžování nezletilých děvčat.

Nakonec ale nebylo vzneseno žádné obvinění.

„Kdyby na něj policisté něco jen trochu měli, těžko by ho pustili. Takové pochybení v podezření ze zneužívání dětí, nebo v případě mediálně sledované kauzy ztracené holky, to je noční můra všech policajtů v ČR, těch dobrejch i těch špatnejch, nebo zkorumpovanejch. Je to sice můj subjektivní názor, ale myslím, že by mi ho potvrdila drtivá většina policistů,“ uzavřel zkušený kriminalista.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 14. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  17
 • Super
  13
 • Sladký
  11
 • Trapas
  9
 • Haha
  8
 • Cože
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat