jít naiDNES.cz

Utopený muž v lomu u Hřiměždic: Drogy, zástava srdce a pak pád do hlubin!

Lom v Hřiměždicích hostí akci Highjump. Když se povede počasí, vypadá to asi takhle... | foto: Profimedia.cz

Původní informace sice hovořily o tom, že dvaatřicetiletý muž, který se následně utopil, do zatopeného lomu u Hřiměždic skočil záměrně. Je ale velmi pravděpodobné, že to bylo úplně jinak. Podle informací Expresu k tragédii přispěly drogy nebo jejich kombinace, kterou organismus muže nezvládl.

Léto v plném proudu, akce Highjump, na niž se už dlouho těšíte, k tomu nebe bez jediného mráčku, to prostě chcete. Zábava je v plném proudu, do toho pivka, nějaká ta koule (tableta extáze, pozn. red.) nebo šňupeček něčeho ostřejšího a tak pořád dokola. Jenže večer vaše tělo začne proti koktejlu alkoholu, drog a taky pořádného horka vypovídat službu.

Tak nějak mohl trávit den muž, který v sobotu nad ránem zemřel. Podle informací, které se Expresu podařilo získat, mu nohy podrazila srdeční slabost. „Vinou té spadnul do vody, problém byl ale v tom, že ho v tu chvíli nikdo neviděl, takže se utopil. Jeho těla si lidé všimli až po nějaké době, ve vodě musel být tak patnáct minut,“ uvedl náš zdroj.

„Záchranáři ho oživovali snad dvě hodiny. Už mu ale nedokázali pomoci,“ dodal. „V této chvíli ve věci probíhá vyšetřování a příčina i všechny okolnosti neštěstí jsou předmětem šetření kriminalistů,“ řekla Radiožurnálu policejní mluvčí Lucie Nováková.

V úvahu připadá také vrozená srdeční vada nebo jiné obtíže, o kterých muž nemusel vědět a které se umocnily horkem, alkoholem a drogami.

Na Příbramsku se během prvního srpnového víkendu utopil ještě jeden muž. „Přijali jsme oznámení o utonutí osmatřicetiletého muže cizí státní příslušnosti. U zemřelého byla nařízena soudní pitva,“ uvedla Nováková.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:22 3. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  14
 • Super
  7
 • Haha
  7
 • Sladký
  6
 • Tvl
  6
 • Cože
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat