Tomášek od Heidi Janků nalezen! Ukrýval ho matčin bratr tisíce kilometrů od domova!

Policie vypátrala prasynovce Heidi Janků. | foto: koláž Expresu

Už je to víc než tři měsíce, co po ztraceném prasynovci Heidi Janků (55) pátrala policie a začalo se dokonce spekulovat, že by Tomášek nemusel být naživu. To se naštěstí nepotvrdilo a Blesk.cz přišel s informací, že se chlapec našel na druhém konci světa, kde ho skrýval bratr jeho matky Renaty Figurové!

Od letošního června se vyhlásilo pátrání po čtyřletém Tomáškovi Figurovi, prasynovci Heidi Janků, chlapce hledala policie i Interpol.

Podle Blesku byl chlapec zadržen policií na Jakartě, odkud měl se svým strýcem odcestovat do Malajsie. „Vzhledem k citlivosti tématu nemůžeme poskytovat žádné informace,“ sdělila mluvčí ministerstva zahraničních věcí Michaela Lagronová.

Do Indonésie měl chlapce odvézt jeho strýc, a protože si potřeboval obnovovat pobyt, musel s Tomáškem jednou za čas vycestovat. Právě během jedné z těchto cest byli zadrženi, neboť byl chlapec na listině mezi pohřešovanými. Tomášek by měl být v rukou českých úřadů na Jakartě, kde by se už během dneška měl setkat se svým otcem.

O tom, že by chlapec mohl být ukrytý v Asii, se už v předchozích týdnech psalo, ačkoliv nebylo zřejmé, kdo a jak by chlapce tak daleko odvezl. Od začátku byla mezi podezřelými Tomáškova matka Renata Figurová (38), která s otcem svého dítěte Tomášem Figurou (38) měla mít dlouhodobé neshody. V současné době je Tomáškova matka ve vyšetřovací vazbě.

Nezlobte se, ale nesmím o tom s nikým mluvit, ani nic potvrzovat. Mějte strpení,“ řekla Heidi Janků Blesku. Právě zpěvačka začala o případu zmizení prasynovce veřejně psát s tím, že chlapce neviděla déle než rok.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:51 9. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  12
 • Cože
  8
 • Haha
  6
 • Tvl
  5
 • Trapas
  4
 • Sladký
  4
Komentáře